Outsourcing BHP

Outsourcing BHP

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy zapewniając Tobie i Twojej Firmie kompleksową obsługę stałą w obszarze BHP na zasadzie outsourcingu. Realizujemy zadania Służby BHP będąc dla Ciebie solidnym wsparciem. Pomagamy spełnić wszystkie obowiązki i wymogi prawne. Informujemy Cię o zmianach w przepisach. 

Doradzamy jak uczynić Twoją Firmę bezpiecznym miejscem pracy. Reprezentujemy Cię podczas kontroli instytucji zewnętrznych jak PIP, PSP, SANEPID. Jesteśmy dla Ciebie partnerem od bezpieczeństwa byś mógł rozwijać swój biznes, realizować to, na czym znasz się najlepiej.

Sela BHP - outsorcing
Sela BHP - outsorcing

Na czym polega outsourcing BHP

Za tym jakże eleganckim słowem kryje się stałe wsparcie zewnętrznych Specjalistów ds. BHP – czyli nas. Przejmujemy wszystkie sprawy związane z bezpieczeństwem i to my martwimy się o to, by Twoja firma była bezpiecznym miejscem pracy.
Na wstępie bardzo rzetelnie BADAMY TWOJE POTRZEBY, AUDYTUJEMY Twoją Firmę pod kątem obecnego stanu bezpieczeństwa, ROZMAWIAMY z kluczowymi osobami, wspólnie USTALAMY CELE i zakres odpowiedzialności. Ustalamy również skalę, rodzaj wsparcia i częstotliwość naszych wizyt. Przedstawiamy Tobie nasze REKOMENDACJE i realizujemy nasz wspólny plan stworzenia bądź uszczelnienia SYSTEMU BEZPIECZEŃSTWA w Twojej Firmie.

Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Jak my rozumiemy outsourcing BHP

Współpracując z firmami naszych Klientów stajemy się częścią ich zespołów. Pracujemy nad zmianami w zakresie BHP zarówno z pracodawcą, kadrą zarządzającą, jak i pracownikami. Realizujemy wszystkie wymogi prawne, dokumentacyjne i organizacyjne. Wdrażamy u naszych klientów rozwiązania i dobre praktyki ze światowych korporacji międzynarodowych, gdzie bezpieczeństwo jest bezwzględnym priorytetem. Przedstawiamy paletę możliwych zmian wspierając w ich realizacji na każdym etapie. BHP to nasza pasja.

Dla kogo outsourcing?

Obowiązki z zakresu BHP powstają już w firmach, które zatrudniają choćby jednego pracownika. W mikroprzedsiębiorstwach sprawdza się regularna współpraca doraźna. Z kompleksowej obsługi stałej BHP korzystają najczęściej firmy zatrudniające od 10-ciu pracowników wzwyż.

Sela BHP - outsorcing

Dobierz najlepszą dla siebie formę współpracy

Jeśli nie wiesz jaki rodzaj współpracy będzie najlepszy dla Ciebie zadzwoń do nas lub skorzystaj z poniższej podpowiedzi.

FORMA WSPÓŁPRACY OPIS DLA KOGO
WSPARCIE DORAŹNE usługi BHP na indywidualne zlecenie według potrzeb mikroprzedsiębiorstwa
ZEWNĘTRZNA SŁUŻBA BHP outsourcing usług BHP lub BHP i PPOŻ. na podstawie umowy współpracy (B2B) w wymiarze kwartalnym, miesięcznym bądź określonej ilości dni w miesiącu / tygodniu małe, średnie przedsiębiorstwa
ZEWNĘTRZNA SŁUŻBA BHP DLA DUŻYCH FIRM zapewnienie Specjalisty BHP w wymiarze pełnego etatu (160h/miesiąc), umowa B2B (zatrudnienie pracownika leży po naszej stronie) firmy posiadające etatowych Specjalistów BHP potrzebujących dodatkowego wsparcia
ETATOWY NADZÓR BHP zapewnienie Specjalisty ds. BHP w wymiarze części etatu firmy zatrudniające powyżej 100 pracowników
NADZÓR BHP 24H/DOBĘ zapewnienie stałego nadzoru Specjalisty BHP 24h/dobę – przy pracach szczególnie niebezpiecznych i innych wymagających wsparcia duże i średnie przedsiębiorstwa
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Korzyści ze stałej współpracy BHP

Przede wszystkim dostarczamy Tobie WIEDZĘ na temat tego JAK zbudować SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA w Twojej firmie. Nie musisz sam przedzierać się przez gąszcz przepisów prawnych, nie musisz obawiać się, że pominąłeś ważne aspekty grożące poważnymi konsekwencjami prawnymi, czy finansowymi. 

Od 2005 roku doskonalimy się w obszarze BHP, stąd zbudowana baza wiedzy, doświadczeń, narzędzi, czy dobrych praktyk to coś, czym się z Tobą dzielimy. Chcemy, byś spał spokojnie wiedząc, że powierzyłeś fundamentalnie ważną kwestię jakim jest BEZPIECZEŃSTWO Twojej Firmy Specjalistom BHP Sela.

Sela BHP - outsourcing

Dlaczego warto współpracować z SELA BHP TEAM?

 • Masz pewność, że dostarczamy Tobie pełen pakiet wiedzy w obszarze BHP.
 • Wdrażamy nasz wysoki standard prowadzenia dokumentacji – wszystko jest uporządkowane, posegregowane, dokumenty dostarczane w wersji analogowej i cyfrowej.
 • Prowadzone przez nasz szkolenia – jako kluczowy moment pracy z Twoim zespołem – są dostosowane do Twojej Firmy, prowadzone w sposób CIEKAWY, NIETUZINKOWY. Dla nas brawa po szkoleniu BHP to częsta praktyka. Nie wierzysz? Sprawdź. 😊
 • Dedykowany dla Twojej Firmy Specjalista BHP będzie trzymał pieczę nad harmonogramem zadań, będzie wspierał, audytował, doradzał, przypominał, inicjował i motywował Twój zespół do zmian.
 • W przypadku urlopu / nieobecności Twojego opiekuna ZAPEWNIAMY ZASTĘPSTWO innego Specjalisty, który jest wdrożony i przygotowany do tego zadania.
 • Współpraca z nami to także wsparcie naszego biura, które przygotowuje dla Ciebie projekty graficzne wzmacniające kulturę bezpieczeństwa, organizuje konkursy BHP, przesyła cyklicznie materiały edukacyjne.
 • Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych, wdrożyliśmy standardy bezpieczeństwa.
 • Jesteśmy dostępni telefonicznie 24h/dobę stąd w PILNYCH SYTUACJACH możesz liczyć na nasze wsparcie.
 • Pasjonuje nas uczenie bezpieczeństwa przez doświadczenie, dlatego realizujemy szkolenia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości (VR), fantomów i innych pomocy naukowych.
 • SELA BHP TEAM podnosi świadomość rangi bezpieczeństwa, wykorzystuje nowoczesne narzędzia i technologie, ściąga z ramion pracodawcy ciężar związany z BHP i wspiera zarządczo, by budować wysoką kulturę bezpieczeństwa w firmie.
Sela BHP - outsorcing

Kadra BHP

Nasi Specjaliści BHP to przede wszystkim wspaniali ludzie, posiadający pasje, radość z wykonywanej pracy. Postawiliśmy na świetnych SZKOLENIOWCÓW, którzy potrafią docierać do innych, MOTYWOWAĆ do zmiany. Posiadają wysoko rozwinięte umiejętności KOMUNIKACYJNE. Kładziemy bardzo duży nacisk na ROZWÓJ, SZKOLENIA i RÓŻNORODNOŚĆ naszego zespołu. Dlatego nasza kadra to Specjaliści ds. BHP, Inspektorzy PPOŻ., Ratownicy KPP, Trenerzy biznesu, Coachowie, Specjaliści Prawa Pracy, Strażacy, Inspektorzy Pracy i wiele innych.

Co wchodzi w ramach obsługi BHP?

Katalog zadań Służby BHP to co najmniej 22 zadania skrupulatnie określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. 1997 nr 109 poz. 704). W ramach współpracy:

 • przeprowadzamy szkolenia wstępne i okresowe z zakresu BHP
 • analizujemy i oceniamy ryzyko zawodowe sporządzając dokumentację na poszczególnych stanowiskach pracy
 • na bieżąco informujemy Cię o zagrożeniach, stwierdzonych brakach oraz potrzebach zmian w zakresie BHP
 • przedstawiamy Tobie wnioski profilaktyczne oraz propozycje usprawnień
 • prowadzimy wszelką niezbędną dokumentację dotyczącą bezpieczeństwa i higieny pracy tj.:
  • instrukcje BHP i PPOŻ.
  • regulaminy pracy
  • standardy i procedury BHP
  • rejestry wypadków przy pracy
  • rejestry szkoleń
  • roczną analizę stanu BHP
  • tabele norm przydziału odzieży roboczej oraz środków ochrony indywidualnej i wiele innych
 • audytujemy stanowiska pracy pod względem bezpieczeństwa i ergonomii pracy
 • sporządzamy dokumentację powypadkową, w tym przesłuchujemy poszkodowanego, świadków współpracując z Komisją BHP
 • reprezentujemy Cię w trakcie kontroli organów zewnętrznych jak Państwowa Inspekcja Pracy, Państwowa Straż Pożarna, czy też Państwowa Inspekcja Sanitarna (SANEPID)
 • współpracujemy z lekarzem sprawującym profilaktyczną opiekę nad pracownikami, laboratoriami upoważnionymi do dokonywania badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia lub warunkach uciążliwych, czy też ze związkami zawodowymi
 • budujemy kulturę bezpieczeństwa poprzez liczne działania tj. organizacja Dni Bezpieczeństwa, konkursy z nagrodami dla pracowników, newslettery, kampanie graficzne i motywacyjne
 • rozmawiamy i szukamy usprawnień organizacyjnych, by Twoja firma była bezpieczna.

Zapraszamy Cię do współpracy w zakresie kompleksowej obsługi stałej w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej. Inwestycja w bezpieczeństwo, to najlepszy wybór.

Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Wybierz usługę BHP, która Cię interesuje

Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top