Obsługa BHP Białystok

Obsługa BHP Białystok

Dlaczego warto zlecić obsługę BHP zewnętrznej firmie? Z tym pytaniem wbrew pozorom boryka się dosyć spora liczba osób, zarówno właścicieli firm, jak i też odpowiedzialnych za BHP na terenie firmy. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nieprzestrzeganie przepisów BHP jest nie tylko śmiertelnie niebezpieczne, ale również grozi dotkliwymi karami finansowymi. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, dlaczego outsourcing BHP to dobry pomysł.

Sela BHP - ochrona dróg oddechowych
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Sela BHP - audyty BHP

Na jakie usługi BHP możemy liczyć, korzystając z pomocy firmy zajmującej się BHP?

Decydując się na pomoc z zewnątrz, możemy liczyć między innymi na:

  • fachowe doradztwo oraz pomoc w przypadku kontroli takich instytucji jak, chociażby PIP, PSP, czy też SANEPID
  • prowadzenie dokumentacji BHP na terenie firmy, co może być również pomocne w czasie ewentualnej kontroli,
  • prowadzenie nadzorów oraz audytów BHP,

BHP na wyższym poziomie

Decydując się na skorzystanie z pomocy zewnętrznej firmy, zyskujemy wyższy poziom obsługi BHP. Wielu z was zapewne zastanawia się w tym momencie, jak to jest możliwe. Otóż odpowiedzią na to pytanie jest profesjonalizm. Firmy zewnętrzne zajmujące się sprawami dotyczącymi BHP w innych firmach, są nastawione po pierwsze tylko i wyłącznie na BHP, po drugie zależy im na wysokiej renomie. Z tego względu utrzymują one wysoki poziom świadczonych przez siebie usług, gdyż mówiąc wprost, jest to dla nich po prostu opłacalne.

Sela BHP - BHP poziom wyżej
Sela BHP - outsorcing

Outsourcing

Kolejnym powodem, dla którego warto skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy w zakresie obsługi BHP, o którym już wspomnieliśmy, jest outsourcing. Jego główną zaletą jest to, że tak naprawdę odpadają nam koszty związane z utrzymaniem pracownika, jeżeli zdecydowalibyśmy się na zatrudnienie osoby, która miałaby się zajmować tylko i wyłącznie kwestiami związanymi z szeroko rozumianym przestrzeganiem BHP.

Prowadzenie dokumentacji BHP

Kolejnym powodem, dla którego warto rozważyć współpracę z zewnętrzną firmą, jest prowadzenie dokumentacji związanej z BHP. Po pierwsze jest to niewątpliwie wymóg prawny, po drugie odpowiednie jej prowadzenie może być przydatne między innymi, gdy będziemy się starać o różnego rodzaju dopłaty – nie każdy jednak wie, jak taką dokumentację sporządzać. Dlatego też dobrym rozwiązaniem może być zlecenie tego typu zadań zewnętrznej firmie, czego doskonałym przykładem może być obsługa BHP Białystok.

Sela BHP - dokumentacja BHP
Sela BHP - nadzory BHP

Organizacja nadzoru BHP oraz audytów

Nie należy przy tym zapominać, że w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, zagrożenia muszą być stale monitorowane, dzięki czemu można w porę zareagować. Nie należy też zapominać o prewencji zagrożeń, w postaci organizowania różnego rodzaju audytów mających na celu między innymi sprawdzenie zabezpieczeń znajdujących się na terenie naszej firmy, czy też poziomu wiedzy naszych pracowników z zakresu BHP. Dzięki prawidłowo przeprowadzonym audytom można wdrożyć między innymi nowe metody zapobiegania różnego rodzaju wypadkom w pracy- warto więc raz na jakiś czas zlecić przeprowadzenie tego typu audytu w naszej firmie.

Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top