Obsługa BHP Częstochowa

Obsługa BHP w Częstochowie i okolicach

Nasza firma słynie z najwyższej jakości obsługi BHP na terenie całej Polski, również w Częstochowie oraz okalających ją miejscowościach. W ramach zewnętrznej obsługi budujemy kulturę bezpieczeństwa zarówno w małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i w dużych zakładach pracy. Oferujemy naszym klientom współpracę dostosowaną do ich potrzeb oraz możliwości. Z naszego wsparcia mogą skorzystać nie tylko zakłady pracy wymagające stałego nadzoru specjalisty ds. BHP, ale także podmioty, którym zależy na doraźnym wsparciu ekspertów. Priorytetem Seli od lat jest najwyższy standard usług. 

Dążąc do pełnej satysfakcji partnerów biznesowych, świadczymy również usługi w modelu hybrydowym. Współpracujemy z zakładowym ekspertem ds. BHP, służąc mu fachowym doradztwem oraz aktualną wiedzą, zgodną ze standardami obowiązującymi na całym świecie. Koordynujemy działania wewnątrzzakładowej służby BHP i oferujemy usługi dodatkowe, takie jak audyt BHP. Dokładamy wszelkich starań, by nasze działania przyczyniały się do poprawy bezpieczeństwa!

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Obsługa BHP

Kto może skorzystać z outsourcingu BHP?

Outsourcing BHP jest względnie uniwersalnym rozwiązaniem, które pozwala czerpać korzyści wszystkim podmiotom decydującym się na tego typu usługi. Z zewnętrznej obsługi BHP mogą skorzystać:

  • małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie dysponują odpowiednim budżetem na utworzenie odrębnego stanowiska pracy dla pracownika służby BHP;
  • duże firmy – wprawdzie te mają zwykle odpowiednie zasoby finansowe, niemniej outsourcing cenią najczęściej za aktualną i specjalistyczną wiedzę, a także dostęp do innowacyjnych rozwiązań i doświadczenie w obsłudze różnorodnych branż;
  • organizacje pożytku publicznego np. placówki oświatowe i medyczne, jednostki administracji publicznej;
  • firmy o specjalistycznym profilu działalności – outsourcing BHP jest korzystnym rozwiązaniem dla firm o wąskich specjalizacjach, takich jak: budownictwo, przemysł ciężki, energetyka czy branża chemiczna. Podmioty zajmujące się BHP mają często większe doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań dla tych branż;

Prowadzisz jeden z wymienionych typów działalności? Nawiąż z nami współpracę i razem efektywnie zarządzajmy bezpieczeństwem w Twoim zakładzie pracy!

Zapobieganie chorobom zawodowym jako cel służby BHP

Jednym z wielu celów służby BHP jest ochrona życia i zdrowia. W tym zakresie mieści się przede wszystkim prewencja chorób zawodowych. Wspomniany cel osiąga się zwykle przez identyfikację zagrożeń w drodze szczegółowej analizy czynników ryzyka zawodowego: biologicznych, chemicznych czy fizycznych. W związku z popularyzacją pracy biurowej i związanego z tym ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych, specjaliści ds. BHP coraz większą atencją darzą zasady ergonomicznej pracy. W prewencji chorób zawodowych szczególną rolę odgrywa systematyczna kontrola warunków pracy, sposobu gospodarowania środkami ochrony indywidualnej oraz prawidłowości ich stosowania przez pracowników. Wśród innych działań prewencyjnych można wymienić: regularne szkolenia pracowników, wykonywanie pomiarów w miejscu pracy, jak również trzymanie pieczy nad aktualizacją zaświadczeń lekarskich o zdolności do pracy. Eksperci ds. BHP zapobiegają chorobom zawodowym, opracowując procedury i instrukcje postępowania oraz określając standardy BHP z uwzględnieniem branży i specyfiki działalności zakładu pracy.

Uchroń swoich pracowników przed chorobami zawodowymi i ich konsekwencjami. Skorzystaj ze wsparcia ekspertów i wprowadź środki zaradcze, które zbudują kulturę bezpieczeństwa!

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Potrzebujesz rzetelnego wsparcia specjalistów z zakresu BHP w innym mieście? Zapewniamy kompleksową obsługę BHP partnerom biznesowym na terenie całego kraju! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Powierz obsługę BHP ekspertom z wieloletnim doświadczeniem i zagwarantuj swojej firmie standardy bezpieczeństwa na światowym poziomie!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top