Obsługa BHP Łódź

Obsługa BHP w Łodzi i okolicach

Wieloletnie doświadczenie w branży zapewniło nam wiedzę na temat problemów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, z jakimi najczęściej zmagają się zakłady pracy. Mając na uwadze potrzeby pracodawców i pracowników, oferujemy kompleksową obsługę BHP podmiotom działającym w całej Polsce, również w Łodzi i pobliskich lokalizacjach. Zapewniamy zewnętrzną obsługę BHP firmom o różnej wielkości i profilu działalności. Z fachowego doradztwa naszych ekspertów korzystają właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, którym oferujemy współpracę B2B w wymiarze miesięcznym, kwartalnym lub elastycznym, dostosowanym do oczekiwań. 

W dużych firmach zajmujemy się koordynacją działań wewnątrzzakładowej służby BHP, uzupełniając jej wysiłki o usługi komplementarne np. audyt BHP. Klienci cenią nas przede wszystkim za profesjonalizm, rzetelność oraz terminowość. Na tle konkurencji wyróżniają nas niewątpliwie atrakcyjne inicjatywy, takie jak Dni Bezpieczeństwa, które pozwalają pracownikom oswoić kwestie BHP i spojrzeć na nie przyjaznym okiem.

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Obsługa BHP

Jakie podmioty powinny rozważyć zewnętrzną obsługę BHP?

W ostatnich latach można zaobserwować popularyzację outsourcingu w różnych segmentach rynku. Tendencja ta dotyczy również zarządzania systemem bezpieczeństwa, który jest jednym z priorytetowych obszarów działalności przedsiębiorstw. Zdecydowanie najczęściej zewnętrzną obsługę BHP rekomenduje się małym i średnim firmom, które nie dysponują wystarczającymi zasobami finansowymi i techniczno-organizacyjnymi do utworzenia dodatkowego etatu. Scedowanie odpowiedzialności na zewnętrznego dostawcę usług BHP znacząco redukuje koszty finansowe, zapewnia oszczędność czasu i gwarantuje dostęp do aktualnej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. 

Wprawdzie skorzystanie z zewnętrznej obsługi BHP poleca się najczęściej podmiotom z sektora MSP, ale to rozwiązanie jest również odpowiednie dla dużych firm, które są zobligowane na mocy prawa do zatrudnienia własnego specjalisty ds. BHP. W tym przypadku firma zewnętrzna może być wsparciem dla zakładowej służby BHP.

Zastanawiasz się, czy outsourcing BHP będzie odpowiednim rozwiązaniem dla Twojego biznesu? Skontaktuj się z nami i sprawdź indywidualną ofertę!

Koszty wewnętrznej i zewnętrznej obsługi BHP

Wielu przedsiębiorców, stojących przed wyborem pomiędzy wewnętrzną a zewnętrzną obsługą BHP, kieruje się przede wszystkim bilansem finansowym. Warto jednak podkreślić, że koszty związane z obiema formami zarządzania systemem bezpieczeństwa bywają różnorodne. Wewnętrzna obsługa BHP wiąże się z wydatkami na utworzenie i utrzymanie nowego stanowiska pracy dla specjalisty ds. BHP. Mowa w miejscu tym o składkach społecznych i zdrowotnych, wyposażeniu w odpowiedni sprzęt, narzędzia i środki ochronne. Nie mniejszy udział w kosztach ma także inwestowanie w ustawiczny rozwój pracowników BHP. Należy podkreślić, że wyłącznie sukcesywne podnoszenie kompetencji i aktualizowanie wiedzy gwarantuje zgodność stanu BHP z obowiązującymi standardami i przepisami prawa. Nieco odmienny charakter mają natomiast koszty związane z outsourcingiem BHP, wśród których wiodącą rolę odgrywa cena usług wykonywanych w ramach umowy. Jest ona warunkowana oczekiwaniami klienta, profilem jego działalności i wielkością przedsiębiorstwa. Koszt może wzrosnąć wskutek zapotrzebowania na dodatkowe usługi. O ile w przypadku wewnętrznej obsługi BHP koszty są względnie stałe, o tyle outsourcing BHP zapewnia większą elastyczność w tym zakresie.

Potrzebujesz wsparcia w wyborze obsługi BHP? Zgłoś się do nas i skorzystaj z oferty skrojonej na miarę potrzeb!

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Potrzebujesz rzetelnego wsparcia specjalistów z zakresu BHP w innym mieście? Zapewniamy kompleksową obsługę BHP partnerom biznesowym na terenie całego kraju! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Powierz obsługę BHP ekspertom z wieloletnim doświadczeniem i zagwarantuj swojej firmie standardy bezpieczeństwa na światowym poziomie!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top