Obsługa BHP Bytom

Obsługa BHP w Bytomiu i okolicach

Jeśli prowadzisz zakład pracy na terenie Bytomia lub w okolicznych miejscowościach i potrzebujesz obsługi BHP, zachęcamy do zapoznania się z katalogiem naszych usług. Oferujemy doraźne wsparcie, z którego najchętniej korzystają mikroprzedsiębiorcy. Zapewniamy również fachowe doradztwo małym i średnim przedsiębiorcom w ramach współpracy B2B, jak również wykonujemy zadania zewnętrznej służby BHP w przypadku firm zatrudniających powyżej stu pracowników. Wykonujemy obowiązki służby BHP w ramach etatowego lub stałego nadzoru. Każdorazowo w polu troski naszych specjalistów mieszczą się niemal wszystkie wymiary zarządzania bezpieczeństwem. 

Koncentrujemy się nie tylko na ogólnej ocenie warunków pracy oraz przestrzeganiu zasad BHP i ochrony ppoż. przez pracodawców i pracowników, ale także dbamy o kompletność dokumentacji. Po uwzględnieniu specyfiki działalności podmiotu opracowujemy instrukcje postępowania na wypadek zagrożenia. W konstruowaniu ram bezpieczeństwa wykorzystujemy bogate doświadczenie, które zgromadziliśmy podczas wieloletniej obecności w branży.

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Obsługa BHP

Jakie są koszty zewnętrznej obsługi BHP?

To właśnie redukcję kosztów uznaje się za jedną z zalet outsourcingu BHP, która przesądza o jego przewadze nad zakładową służbą BHP. Zewnętrzna obsługa BHP gwarantuje szereg oszczędności związanych z wyposażeniem stanowiska pracy specjalisty ds. BHP. Precyzyjne określenie kosztów outsourcingu BHP bywa jednak zadaniem kłopotliwym, gdyż na ich ostateczną wysokość ma wpływ szereg zróżnicowanych czynników. Wśród nich wymienia się choćby zakres świadczonych usług i branżę klienta. Warto bowiem zaznaczyć, że budownictwo czy przemysł ciężki wymagają zdecydowanie szerszego wachlarza usług BHP, co wpływa na wzrost kosztu obsługi. Równie istotne znaczenie w kosztorysie outsourcingu usług BHP ma skala działalności przedsiębiorstwa: zakres i typ obsługiwanych rynków, liczba zatrudnionych pracowników, jak również charakter obsługi i częstotliwość wizyt specjalisty ds. BHP.

W wyborze firmy zajmującej się zewnętrzną obsługą BHP warto kierować się zarówno ofertą, jak i doświadczeniem w branży. Sela to grono ekspertów z długim stażem działalności, którzy zapewniają partnerom biznesowym najwyższy standard obsługi!

Jaki udział ma służba BHP w opracowywaniu planu modernizacji zakładu?

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy zatrudniony przez zakład przedstawiciel BHP powinien uczestniczyć w opracowywaniu planów modernizacji zakładu. Warto pamiętać, że modernizacja może determinować pewne zmiany w kwestiach związanych z warunkami pracy oraz ich bezpieczeństwem, a także wpłynąć na czynniki ryzyka zawodowego. Wymaga więc czujności przedstawiciela służby BHP, który jest zobligowany do kontrolowania założeń oraz dokumentacji dotyczących inwestycji. Podczas modernizacji specjalista ds. BHP zgłasza uwagi dotyczące wdrażanych rozwiązań techniczno-organizacyjnych. Czuwa nad pełną zgodnością proponowanych rozwiązań z aktualnymi standardami i regulacjami prawnymi, pozwalając uniknąć potencjalnych konsekwencji z tytułu zaniedbań. Może na wczesnym etapie zidentyfikować potencjalne ryzyko związane ze zmianą technologii lub organizacją przestrzeni roboczej, a co za tym idzie – opracować działania zapobiegawcze. Przeprowadza szkolenia pracowników w zakresie bezpiecznego korzystania z nowych urządzeń lub rozwiązań technologicznych. Koordynuje również współpracę pomiędzy różnymi podmiotami odpowiedzialnymi za procedury modernizacyjne: właścicielem, kierownictwem, zespołem projektantów i inżynierów.

Udzielimy Ci eksperckiego wsparcia podczas modernizacji firmy! Zgłoś się do nas i zadbaj o bezpieczeństwo zakładu pracy!

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Potrzebujesz rzetelnego wsparcia specjalistów z zakresu BHP w innym mieście? Zapewniamy kompleksową obsługę BHP partnerom biznesowym na terenie całego kraju! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Powierz obsługę BHP ekspertom z wieloletnim doświadczeniem i zagwarantuj swojej firmie standardy bezpieczeństwa na światowym poziomie!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top