Obsługa BHP Toruń

Obsługa BHP w Toruniu i okolicach

Od wielu lat Sela jest promotorem bezpieczeństwa w środowisku zatrudnienia. Wspomagamy właścicieli zakładów pracy, oferując im profesjonalną obsługę BHP. Naszą ofertę adresujemy również do przedsiębiorstw działających w Toruniu i okolicznych miejscowościach. Zapewniamy zarówno wsparcie specjalisty BHP w ramach etatu, jak i outsourcing BHP, który rekomendujemy przede wszystkim małym i średnim firmom. Zakres usług bywa adekwatny do potrzeb i specyfiki działalności naszych partnerów biznesowych. 

Podczas gdy mikroprzedsiębiorcy mogą skorzystać z doraźnej pomocy, w dużych firmach wspieramy wewnątrzzakładową służbę BHP lub oferujemy usługi dodatkowe. Przeprowadzamy audyt BHP, analizujemy prawidłowość zarządzania systemem bezpieczeństwa i sugerujemy działania naprawcze. Klienci cenią naszą firmę przede wszystkim za profesjonalizm i zaangażowanie w podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat bezpieczeństwa i higieny pracy.

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Obsługa BHP

Outsourcing BHP w dużych przedsiębiorstwach

Najczęściej wsparcie zewnętrznego dostawcy usług BHP jest rekomendowane małym i średnim przedsiębiorstwom. Zakłada się bowiem, że z uwagi na pewne ograniczone zasoby kadrowe i finansowe podmioty te mogą mieć trudność z organizacją i utrzymaniem odrębnego stanowiska dla wewnątrzzakładowej służby BHP. Nie oznacza to bynajmniej, że z tego rozwiązania nie mogą skorzystać duże przedsiębiorstwa. Warto jednak pamiętać, że zgodnie z regulacjami prawa każda organizacja zatrudniająca powyżej stu pracowników jest zobowiązana do utworzenia wakatu dla przedstawiciela wewnątrzzakładowej służby BHP. W tym przypadku szczególnie polecanym rozwiązaniem jest zwłaszcza połączenie usług obu tych służb, co pozwala efektywniej zarządzać systemem bezpieczeństwa w środowisku pracy. Zewnętrzna firma w ramach outsourcingu usług BHP może nie tylko koordynować działania wewnątrzzakładowej służby, ale także wspomagać ją w wykonywaniu obowiązków poprzez dostarczanie aktualnej wiedzy i sugerowanie rozwiązań odpowiadających standardom na światowym poziomie.

Zdecyduj się na wsparcie specjalistów i sprawdź korzyści zewnętrznej obsługi BHP w zarządzaniu systemem bezpieczeństwa w dużym przedsiębiorstwie!

Rola służby BHP w prowadzeniu dokumentacji firmy

Jednym z wielu zadań służby BHP jest dokumentowanie systemu zarządzania bezpieczeństwem w danym zakładzie pracy. Przedstawiciel służby BHP uczestniczy w przygotowywaniu podstaw polityki BHP w firmie, opracowując przy współpracy z właścicielem instrukcje postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Formułuje procedury i określa zakres kompetencji pracowników w poszczególnych obszarach. W gestii służby BHP znajduje się również przygotowywanie raportów z pomiarów środowiska pracy; sporządzanie wykazów czynników ryzyka zawodowego; dokumentowanie kontroli stanowisk pracy, stanu technicznego budynku czy parku maszynowego oraz uwag co do sprawności maszyn. 

Specjalista ds. BHP odpowiada także na monitorowanie kompletności dokumentacji pracowniczej. Czuwa nad aktualnością szkoleń BHP, zaświadczeń lekarskich o zdolności do wykonywania obowiązków zawodowych oraz uprawnień do obsługi sprzętów.

Specjaliści Seli będą czuwać nad kompletnością i transparentnością dokumentacji w Twoim zakładzie pracy! Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami!

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Potrzebujesz rzetelnego wsparcia specjalistów z zakresu BHP w innym mieście? Zapewniamy kompleksową obsługę BHP partnerom biznesowym na terenie całego kraju! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Powierz obsługę BHP ekspertom z wieloletnim doświadczeniem i zagwarantuj swojej firmie standardy bezpieczeństwa na światowym poziomie!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top