Obsługa BHP Poznań

Obsługa BHP w Poznaniu i okolicach

Możemy poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w budowaniu kultury bezpieczeństwa przedsiębiorstw. Oferujemy profesjonalną i kompleksową obsługę BHP firmom działającym na terenie całej Polski, również w Poznaniu i okolicznych miejscowościach. Szeroki zakres naszych usług spełni oczekiwania wszystkich partnerów biznesowych. Do skorzystania z zewnętrznej obsługi BHP zachęcamy zwłaszcza właścicieli małych i średnich podmiotów, dla których zatrudnienie wewnątrzzakładowej służby BHP może okazać się zbyt kłopotliwe. 

Nasi specjaliści z dużym zaangażowaniem wspierają również mikroprzedsiębiorców, dostosowując charakter świadczonych usług do ich bieżących potrzeb. Współpracujemy także z dużymi przedsiębiorstwami, które posiadają wewnątrzzakładową służbę BHP. Wspomagamy ją w realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, służąc wiedzą i doświadczeniem we wdrażaniu rozwiązań adekwatnych do wymagań. Naszym atutem jest wszechstronne działanie oraz zaangażowanie w tworzenie bezpiecznego środowiska pracy.

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Obsługa BHP

Czy duże firmy mogą skorzystać z zewnętrznej służby BHP?

W myśl przepisów prawa każdy właściciel zakładu pracy zatrudniający ponad stu pracowników jest zobowiązany do utworzenia wewnątrzzakładowej służby BHP. Nie oznacza to bynajmniej, że większe przedsiębiorstwa nie mogą skorzystać z pomocy zewnętrznego dostawcy usług BHP. W tym przypadku rekomenduje się najczęściej połączenie wsparcia wewnętrznej i zewnętrznej służby BHP. Stała obecność specjalisty ds. BHP jest szczególnie pożądana zwłaszcza w firmach zatrudniających wielu pracowników. Jest dyktowana nie tylko wymogami prawa, ale także gwarantuje szereg korzyści. Pozwala na szybkie podjęcie interwencji w przypadku wystąpienia zagrożenia oraz wdrożenie natychmiastowych działań służących jego neutralizacji. Bywa uznawana także za atut w przypadku organizacji, których priorytetem jest silna integracja pracowników ze służbą BHP. Dodatkowe zatrudnienie zewnętrznego dostawcy usług BHP jest nieocenionym wsparciem dla jej wewnątrzzakładowego odpowiednika. Pozwala lepiej koordynować system zarządzania bezpieczeństwem i umożliwia obiektywną ocenę.

Prowadzisz duże przedsiębiorstwo i potrzebujesz profesjonalnej obsługi BHP? Zdecyduj się na outsourcing BHP i popraw efektywność zarządzania bezpieczeństwem w zakładzie pracy!

Rola służby BHP w budowaniu świadomości pracowników

Służba BHP przyczynia się do kształtowania bezpiecznego środowiska pracy. Podejmowane przez jej reprezentantów działania umożliwiają odpowiednie przygotowanie pracowników, wpływając w ten sposób na redukcję wypadkowości. Pracownicy wewnętrznej oraz zewnętrznej służby BHP opracowują i wdrażają najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy, monitorując ich przestrzeganie przez osoby zatrudnione w danym zakładzie. Wyjaśniają im w przystępny sposób wątpliwości związane z BHP i prowadzą szkolenia, podczas których zapoznają personel z aktualnymi standardami. Przedstawiają pracownikom czynniki ryzyka (biologiczne, chemiczne, fizyczne, ergonomiczne) związane z ich stanowiskiem pracy oraz specyfiką wykonywanego przez nich zawodu. Służba BHP instruuje osoby zatrudnione w kwestii rekomendowanego zabezpieczenia stanowiska pracy, typu środków ochrony zbiorowej i indywidualnej, jak również sposobu ich wykorzystania. Na pracowniku ds. BHP spoczywa także odpowiedzialność za motywowanie pracowników do systematycznej oceny stanu technicznego parku maszynowego oraz sygnalizowania przełożonym wszystkich problemów z tym związanym.

Zadbaj o poprawę świadomości swoich pracowników w kwestii zasad BHP! Zorganizujemy Dni Bezpieczeństwa w Twojej firmie, podczas których przekażemy personelowi wiedzę w atrakcyjnej formie!

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Potrzebujesz rzetelnego wsparcia specjalistów z zakresu BHP w innym mieście? Zapewniamy kompleksową obsługę BHP partnerom biznesowym na terenie całego kraju! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Powierz obsługę BHP ekspertom z wieloletnim doświadczeniem i zagwarantuj swojej firmie standardy bezpieczeństwa na światowym poziomie!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top