Obsługa BHP Sosnowiec

Obsługa BHP w Sosnowcu i okolicach

Wieloletnia obecność na rynku pozwala nam trafnie identyfikować potrzeby współczesnych przedsiębiorstw. Oferujemy naszym partnerom biznesowym kompleksową obsługę BHP. Świadczymy najwyższej jakości usługi dla zakładów pracy, których działalność koncentruje się w Sosnowcu i w okolicznych miejscowościach. Dostarczamy specjalistyczną wiedzę oraz innowacyjne rozwiązania dla biznesu z każdej branży. 

Oferujemy stałą, zewnętrzną obsługę małym i średnim organizacjom w ramach współpracy B2B w cyklu miesięcznym lub kwartalnym. Do współpracy zachęcamy również duże firmy, które zatrudniają wewnętrzną służbę BHP. W tym przypadku wspomagamy zwykle jej przedstawicieli doskonałą znajomością najnowszych zmian w dziedzinie zarządzania systemem bezpieczeństwa. Celem, który przyświeca nam w codziennej działalności, jest poprawa bezpieczeństwa w środowisku pracy.

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Obsługa BHP

Zalety wewnętrznej służby BHP

Wewnętrzna służba BHP jest jedną z najczęstszych opcji, na które decydują się większe przedsiębiorstwa. W zgodzie z literą prawa podmioty zatrudniające powyżej stu pracowników są zobligowane do utworzenia odrębnego stanowiska pracy dla specjalisty ds. BHP. Nie podlega dyskusji, że rozwiązanie to ma wiele zalet, takich jak:

  • znajomość potrzeb organizacji – z uwagi na stałą obecność, zakładowa służba BHP doskonale zaznajamia się ze specyfiką funkcjonowania organizacji, jej problemami oraz kierunkiem rozwoju i kwestiami systemu bezpieczeństwa, które wymagają największego zaangażowania i atencji;
  • sprawna koordynacja działań – wewnętrzna służba BHP współpracuje bezpośrednio z innymi działami firm, co usprawnia proces komunikacji i ma kluczowe znaczenie dla koordynacji działań;
  • szybka reakcja – stała obecność przedstawiciela służby BHP sprawia, że może on natychmiastowo reagować na pojawiające się zagrożenia oraz podejmować szybko działania na rzecz ich niwelacji.

Warto jednak zaznaczyć, że prócz wielu zalet zakładowa służba BHP ma również szereg wad, takich jak: koszty związane z koniecznością utrzymania stanowiska pracy, ograniczony dostęp do specjalistycznej wiedzy, co wymaga regularnych i kosztownych szkoleń. W tej sytuacji warto rozważyć outsourcing BHP.

Służba BHP a kontrole zewnętrznych instytucji

Służba BHP, bez względu na jej charakter i sposób współpracy, jest zobligowana do zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w firmie. Dostosowuje więc stan techniczno-organizacyjny do aktualnych standardów BHP, analizuje czynniki ryzyka zawodowego, kontroluje stanowiska pracy i przestrzeganie zasad BHP przez pracowników. We współpracy z pracodawcą opracowuje również politykę bezpieczeństwa oraz sporządza instrukcje i dokumenty, które określają sposób postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Innym obszarem działalności służby BHP jest przygotowywanie firmy do kontroli zewnętrznych instytucji, takich jak: PIP, SANEPID, PSP. Obowiązkiem, zarówno zakładowej służby bezpieczeństwa, jak i zewnętrznego specjalisty, jest czuwanie nad warunkami BHP i ochrony ppoż. w miejscu pracy. Spełnienie tego zadania chroni przedsiębiorcę przed potencjalnymi sankcjami z tytułu zaniedbań, które mogą zostać wykryte podczas kontroli przeprowadzonych przez wspomniane już instytucje. Nierzadko w praktyce to właśnie specjalista ds. BHP przygotowuje dokumenty i występuje z ramienia przedsiębiorcy, reprezentując go w kontakcie z instytucjami.

Skorzystaj z usług specjalistów z dziedziny BHP i uniknij potencjalnych nieprawidłowości podczas zewnętrznych kontroli.

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Potrzebujesz rzetelnego wsparcia specjalistów z zakresu BHP w innym mieście? Zapewniamy kompleksową obsługę BHP partnerom biznesowym na terenie całego kraju! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Powierz obsługę BHP ekspertom z wieloletnim doświadczeniem i zagwarantuj swojej firmie standardy bezpieczeństwa na światowym poziomie!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top