Obsługa BHP Zielona Góra

Obsługa BHP w Zielonej Górze i okolicach

Od wielu lat szczycimy się tytułem lidera w dostarczaniu firmom najskuteczniejszych rozwiązań w kwestiach związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Oferujemy podmiotom z całej Polski kompleksową obsługę BHP. Zachęcamy do współpracy wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność w Zielonej Górze lub w pobliskich lokalizacjach. W ramach outsourcingu BHP skutecznie wspieramy właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, dbając o budowę kultury bezpieczeństwa w tych środowiskach pracy i sukcesywne podnoszenie świadomości pracowników. 

Wspomagamy również mikroprzedsiębiorców, którzy z uwagi na specyfikę działalności nie mają potrzeby tworzenia odrębnego etatu dla specjalisty ds. BHP. Konsultujemy kwestie związane z bezpieczeństwem zatrudnienia także w dużych przedsiębiorstwach, które z mocy prawa są zobowiązane do utworzenia wewnątrzzakładowej służby BHP. W tym przypadku nasi specjaliści mogą zarówno ocenić skuteczność jej działania w przebiegu rzetelnych audytów BHP, jak i koordynować wdrażanie rekomendowanych rozwiązań.

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Obsługa BHP

Dlaczego warto skorzystać z zewnętrznej obsługi BHP?

Zewnętrzna obsługa BHP jest znana również pod nazwą outsourcingu BHP. Polega ona na przekazaniu odpowiedzialności za zarządzanie systemem bezpieczeństwa firmy zewnętrznemu dostawcy usług BHP. Rozwiązanie to w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością z uwagi na szereg korzyści. Zaleca się je przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorcom, które nie mają odpowiedniego zaplecza kadrowego i zasobów finansowych umożliwiających zatrudnienie wewnątrzzakładowej służby BHP. W tym przypadku outsourcing BHP umożliwia znaczącą redukcję kosztów związanych z utworzeniem i utrzymaniem wakatu dla pracownika służby BHP. Gwarantuje również dostęp do kadry specjalistów, którzy mają aktualną wiedzę na temat obowiązujących standardów BHP i doświadczenie płynące ze współpracy z firmami działającymi w różnych branżach. Zewnętrzna obsługa BHP jest rozwiązaniem cechującym się wielką elastycznością. Organizacje, korzystające z tego modelu, dostosowują zakres usług do bieżących potrzeb i specyfiki swojej działalności, jak również możliwości finansowych.

Nawiąż z nami współpracę w ramach zewnętrznej obsługi BHP i poznaj zalety tego modelu zarządzania systemem bezpieczeństwa!

Zadania służby BHP po wypadku w miejscu pracy

Podstawowym obowiązkiem służby BHP jest budowanie kultury bezpieczeństwa w środowisku pracy i redukcja ryzyka wystąpienia zdarzeń niepożądanych. W przypadku, gdy w zakładzie pracy dojdzie jednak do wypadku przy pracy, to na barkach służby BHP spoczywa odpowiedzialność za podjęcie odpowiednich działań ratunkowych. Przedstawiciele służby BHP są przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy, co obliguje ich do udzielenia wsparcia przedmedycznego poszkodowanym do momentu przyjazdu zespołu ratunkowego. Powinni zadbać o właściwe zabezpieczenie miejsca zdarzenia, minimalizując w ten sposób zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób, w tym osób zaangażowanych w prowadzenie akcji ratunkowej. Na późniejszym etapie specjalista ds. BHP angażuje się w procedurę wyjaśniania przyczyn wypadku. We współpracy z odpowiednimi organami ocenia organizację systemu pracy, wpływ czynnika ludzkiego i poziom przestrzegania standardów BHP. Sporządza raport i odpowiednią dokumentację powypadkową wraz z rekomendacjami działań naprawczych, których celem jest minimalizacja podobnych zdarzeń w przyszłości.

Zadbamy o bezpieczeństwo w każdym zakładzie pracy, minimalizując ryzyko wypadków i innych niepożądanych zdarzeń!

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Potrzebujesz rzetelnego wsparcia specjalistów z zakresu BHP w innym mieście? Zapewniamy kompleksową obsługę BHP partnerom biznesowym na terenie całego kraju! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Powierz obsługę BHP ekspertom z wieloletnim doświadczeniem i zagwarantuj swojej firmie standardy bezpieczeństwa na światowym poziomie!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top