Obsługa BHP Chorzów

Obsługa BHP w Chorzowie i okolicach

Od wielu lat służymy naszym partnerom wiedzą i doświadczeniem, zapewniając kompleksową obsługę BHP. Zachęcamy do współpracy właścicieli zakładów pracy prowadzących działalność na terenie Chorzowa lub w pobliskich miejscowościach. Ze wsparcia specjalistów Seli mogą skorzystać małe i średnie przedsiębiorstwa, które potrzebują pomocy zewnętrznej służby BHP w ramach współpracy B2B prowadzonej w wymiarze miesięcznym lub kwartalnym. Zapewniamy również ekspercką pomoc firmom poszukującym bardziej elastycznych form obsługi BHP, dostosowując każdorazowo ofertę do ich potrzeb oraz specyfiki działalności. Przed nawiązaniem współpracy sporządzamy szczegółową analizę oczekiwań naszych klientów, co pozwala zaproponować model działań umożliwiający kompleksową realizację przyjętych celów. 

Na nasze wsparcie mogą więc liczyć nie tylko zakłady pracy, które potrzebują pełnego outsourcingu BHP, ale także te zatrudniające własnego pracownika BHP w ramach etatu. W tym przypadku pełnimy najczęściej funkcję koordynatora działań wewnątrzzakładowej inspekcji BHP. Bez względu na charakter współpracy, w każdym przypadku dbamy o zapewnienie najwyższych standardów usług.

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Obsługa BHP

Etatowy pracownik BHP czy zewnętrzna firma – na co się zdecydować?

Wybór pomiędzy zatrudnieniem specjalisty BHP w ramach etatu a skorzystaniem z outsourcingu BHP bywa niekiedy problematyczny. Ostateczna decyzja powinna być zatem wynikiem szczegółowego bilansu korzyści obu rozwiązań. Za zatrudnieniem etatowego pracownika BHP przemawia niewątpliwie kwestia integracji z zespołem firmy. Jako że osoba ta jest na stałe zatrudniona w zakładzie pracy, częstotliwość jej spotkań z zespołem jest znacznie większa i wpływa na zaangażowanie w budowanie kultury organizacyjnej firmy. Pewnym atutem jest pełna dostępność etatowego pracownika służby BHP, która pozwala na natychmiastową reakcję w przypadku wystąpienia zagrożenia. Nie ulega jednak wątpliwości, że utrzymanie dodatkowego stanowiska pracy generuje znacznie więcej kosztów aniżeli scedowanie odpowiedzialności za BHP na zewnętrzną firmę. Skorzystanie z usług specjalistów w ramach stałej obsługi zewnętrznej gwarantuje nie tylko spore oszczędności, ale także zapewnia dostęp do aktualnej wiedzy. Jest to rozwiązanie cenione zwłaszcza przez małe i średnie przedsiębiorstwa, które poszukują oszczędności. W przypadku trudności z ostatecznym wyborem wiele firm decyduje się na podejście hybrydowe, łącząc w ten sposób zatrudnienie etatowego pracownika z doradztwem zewnętrznych specjalistów. Takie rozwiązanie jest polecane przede wszystkim do koordynowania działań wewnątrzzakładowego BHP.

Masz wątpliwości co do wyboru formy obsługi BHP w swojej firmie? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z oferty dostosowanej do Twoich potrzeb!

Znaczenie prewencji w działalności służby BHP

Prewencja to jeden z podstawowych celów działalności służby BHP. Pozwala zidentyfikować potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi lub stanu mienia oraz służy ich neutralizacji na odpowiednio wczesnym etapie. Zapewnia ochronę zdrowia pracowników, minimalizując ryzyko rozwoju chorób zawodowych. Redukuje wskaźnik wypadkowości w miejscu pracy, zapobiegając śmierci i trwałym uszczerbkom na zdrowiu. Z uwagi na fakt, że w polu zainteresowania służby BHP mieści się również kontrola techniczno-organizacyjnych warunków pracy i parku maszynowego, można śmiało stwierdzić, że prewencyjne działanie służby BHP odzwierciedla się też w poprawie wydajności pracy oraz zapobiega stratom ekonomicznym. Zgodność faktycznych warunków pracy z obowiązującymi standardami pozwala utrzymać ciągłość działalności przedsiębiorstwa i uniknąć kosztownych przestojów.

Specjalizujemy się w prewencji zagrożeń w środowisku zatrudnienia, zapewniając standardy bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Sprawdź jakość naszych usług i dołącz do grona partnerów biznesowych Seli!

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Potrzebujesz rzetelnego wsparcia specjalistów z zakresu BHP w innym mieście? Zapewniamy kompleksową obsługę BHP partnerom biznesowym na terenie całego kraju! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Powierz obsługę BHP ekspertom z wieloletnim doświadczeniem i zagwarantuj swojej firmie standardy bezpieczeństwa na światowym poziomie!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top