Obsługa BHP Katowice

Obsługa BHP w Katowicach i okolicach

W naszej ofercie mieści się kompleksowa obsługa BHP przedsiębiorstw z całej Polski, również z Katowic i okolicznych miejscowości. Zakres działań Seli jest uzależniony od bieżących potrzeb partnerów biznesowych. Zapewniamy stałą obsługę zewnętrzną w ramach BHP małym i średnim firmom, a także świadczymy usługi na rzecz dużych podmiotów rynkowych zatrudniających powyżej stu pracowników. Z naszego wsparcia mogą skorzystać również mikroprzedsiębiorcy, którzy potrzebują wyłącznie doraźnej pomocy z zakresu BHP. 

W ramach obsługi BHP możemy zająć się wszystkimi kwestiami związanymi z bezpieczeństwem i higieną pracy. Czuwamy nad prowadzeniem dokumentacji firmowej, przeprowadzamy wstępne i okresowe szkolenia BHP oraz szkolenia specjalistyczne. Wykonujemy audyt BHP, który pozwala ocenić warunki zatrudnienia, a także zidentyfikować źródła zagrożenia dla życia i zdrowia pracowników oraz stanu mienia.

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Obsługa BHP

Outsourcing BHP w przemyśle

Outsourcing BHP jest korzystnym rozwiązaniem dla przemysłu. Warto podkreślić, że branża ta jest jedną z najbardziej narażonych na częste występowanie wypadków przy pracy, które generują wysokie zagrożenie dla życia i zdrowia. W związku z powyższym zakład przemysłowy wymaga stałej opieki specjalisty ds. BHP, który zadba o każdy obszar jego funkcjonowania. Stała obsługa BHP obejmuje prowadzenie dokumentacji firmowej. W polu uwagi eksperta mieści się zarówno dokumentacja pracownicza (aktualność szkoleń, uprawnień do obsługi maszyn i zaświadczeń lekarskich o zdolności do pracy), jak i prowadzenie dokumentacji powypadkowej. Firma specjalizująca się w BHP wykonuje pomiary środowiska pracy i analizuje czynniki ryzyka, a także odpowiada za aktualizację szkoleń. Zewnętrzna służba BHP prowadzi lub zleca systematyczne kontrole stanu technicznego obiektu oraz parku maszynowego. Specjalista BHP wnioskuje do pracodawcy o wstrzymanie pracy zakładu w przypadku wystąpienia zagrożenia dla życia lub zdrowia personelu.

Profesjonalna obsługa BHP w zakładzie przemysłowym jest gwarancją jego niezakłóconego działania. Zapewnij bezpieczeństwo pracownikom z pomocą ekspertów z Seli!

Wpływ służby BHP na ograniczanie strat ekonomicznych

Rzetelna obsługa BHP zapewnia utrzymanie poprawnych warunków w środowisku zatrudnienia. Regularne kontrole stanowisk pracy, ocena ryzyka zawodowego oraz weryfikacja przestrzegania standardów BHP przez pracowników znacząco minimalizują ryzyko wystąpienia zdarzeń niepożądanych, wśród których wymienić należy wypadki przy pracy z bezpośrednim zagrożeniem dla życia i zdrowia. Zapewnienie odpowiednich standardów bezpieczeństwa zapobiega kosztom związanym z absencją pracowników i ich leczeniem, a także chroni przed wydatkami na odszkodowania

Kontrola parku maszynowego pozwala uniknąć napraw i przestojów w pracy linii produkcyjnych. Efektywne zarządzanie kwestiami BHP podnosi ogólny poziom bezpieczeństwa w miejscu zatrudnienia, motywuje pracowników, buduje poczucie ich lojalności wobec pracodawcy i wpływa na efektywniejszą pracę. Warto dodać, że przestrzeganie przepisów prawa oraz wymogów w kwestii BHP i ochrony ppoż. chroni przedsiębiorcę przed sankcjami finansowymi z tytułu zaniedbań.

Nawiąż współpracę z Selą i sprawdź, w jaki sposób profesjonalna obsługa BHP może wpłynąć na kondycję finansową Twojego biznesu!

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Potrzebujesz rzetelnego wsparcia specjalistów z zakresu BHP w innym mieście? Zapewniamy kompleksową obsługę BHP partnerom biznesowym na terenie całego kraju! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Powierz obsługę BHP ekspertom z wieloletnim doświadczeniem i zagwarantuj swojej firmie standardy bezpieczeństwa na światowym poziomie!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top