Obsługa BHP Kielce

Obsługa BHP w Kielcach i okolicach

Nasza firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze BHP przedsiębiorstw na terenie całej Polski. Zapewniamy najwyższy standard usług również organizacjom z Kielc oraz pobliskich lokalizacji, wspierając ich właścicieli w budowaniu kultury bezpieczeństwa na każdym poziomie działalności. Z naszego wsparcia mogą skorzystać małe i średnie przedsiębiorstwa z różnych branż, które potrzebują obsługi w ramach outsourcingu BHP. Nasi eksperci służą swoim doświadczeniem i wiedzą także mikroprzedsiębiorcom, dostosowując każdorazowo zakres usług do ich indywidualnych potrzeb oraz poziomu rozwoju biznesu. 

Partnerzy cenią nas przede wszystkim za elastyczne podejście i profesjonalizm. Nad bezpieczeństwem Twojego zakładu pracy czuwa specjalista ds. BHP, ale potrzebujesz dodatkowego wsparcia? Skorzystaj z hybrydowego modelu współpracy, w ramach którego możemy koordynować pracę wewnątrzzakładowego eksperta BHP i wraz z nim działać na rzecz wdrażania najwyższych standardów bezpieczeństwa w Twojej firmie!

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Obsługa BHP

Co kryje się pod pojęciem outsourcingu BHP?

Mimo coraz większej świadomości wiele osób nadal zastanawia się, czym jest tak popularny w ostatnich latach outsourcing BHP i czym różni się on od standardowej obsługi BHP-owca w firmie. Outsourcing BHP jest formą współpracy polegającą na zleceniu zadań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zewnętrznej firmie lub podmiotowi specjalizującemu się w dostarczaniu usług BHP. Istotą tego modelu jest więc scedowanie na podmiot zewnętrzny odpowiedzialności za działanie firmy w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa i aktualnymi standardami BHP. Z zewnętrznej obsługi korzystają zwykle małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie dysponują odpowiednimi zasobami finansowymi na utworzenie w strukturze organizacji odrębnego stanowiska pracy dla eksperta ds. BHP. W przypadku większych podmiotów outsourcing BHP może pełnić funkcję pomocniczą. Przyjmowany w tej sytuacji model hybrydowy polega na współpracy wewnątrzzakładowego eksperta BHP z firmą zewnętrzną.

Zdecyduj się na współpracę z Selą i sprawdź korzyści z outsourcingu BHP dla biznesu!

Rola służby BHP w postępowaniach powypadkowych

Środowisko zatrudnienia generuje wiele zagrożeń dla zdrowia i życia pracowników. W dużych zakładach pracy przedstawiciel wewnętrznej służby BHP wchodzi w skład zespołu powypadkowego, którego zadaniem jest wyjaśnienie przyczyn zdarzenia. W związku z zaistniałą sytuacją zespół powypadkowy dokonuje oględzin miejsca wypadku. Przeprowadza ocenę stanowiska pracy, środków ochrony zbiorowej i indywidualnej oraz ocenia stan techniczny parku maszynowego i budynku. W polu jego zainteresowań mieszczą się wszystkie aspekty funkcjonowania organizacji i zarządzania systemem bezpieczeństwa, które mogły w sposób pośredni lub bezpośredni przyczynić się do powstania zagrożenia. Wysłuchuje wyjaśnień poszkodowanego (o ile pozwala na to stan jego zdrowia) oraz świadków zdarzenia. Zbiera również inne dowody oraz sporządza protokół powypadkowy. Specjalista ds. BHP jest zobowiązany do analizy okoliczności wypadku oraz wydania rekomendacji, które mają zapobiec jego ponownemu wystąpieniu w przyszłości.

Nasi eksperci służą wiedzą i doświadczeniem w przeprowadzaniu postępowań powypadkowych. Zgłoś się do Seli, jeśli potrzebujesz fachowej porady!

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Potrzebujesz rzetelnego wsparcia specjalistów z zakresu BHP w innym mieście? Zapewniamy kompleksową obsługę BHP partnerom biznesowym na terenie całego kraju! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Powierz obsługę BHP ekspertom z wieloletnim doświadczeniem i zagwarantuj swojej firmie standardy bezpieczeństwa na światowym poziomie!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top