Obsługa BHP Szczecin

Obsługa BHP w Szczecinie i okolicach

Długi staż działalności w branży decyduje o naszej przewadze konkurencyjnej i pozwala trafnie rozpoznawać potrzeby firm w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Od wielu lat zapewniamy klientom najwyższe standardy bezpieczeństwa w ramach obsługi BHP. Naszą ofertę adresujemy do przedsiębiorców z całej Polski, zachęcając do współpracy także podmioty prowadzące działalność w Szczecinie i pobliskich lokalizacjach

Grono ekspertów z Seli zajmuje się zewnętrzną obsługą BHP w małych i średnich przedsiębiorstwach, a także udziela doraźnego wsparcia mikroprzedsiębiorstwom, które z uwagi na specyfikę działalności nie mają potrzeby tworzenia odrębnego etatu dla służby BHP. Chętnie współpracujemy także z większymi firmami, wspomagając w pełnieniu obowiązków ich wewnątrzzakładową służbę BHP. Służymy radą i doświadczeniem, rekomendujemy sprawdzone rozwiązania i wspomagamy w ich wdrażaniu.

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Obsługa BHP

Wpływ outsourcingu BHP na redukcję kosztów działalności firmy

Outsourcing usług BHP, polegający na zlecaniu zarządzania systemem bezpieczeństwa zewnętrznej firmie, przynosi szereg korzyści podmiotom korzystającym z tego rozwiązania. Wśród najważniejszych wymienia się przede wszystkim redukcję kosztów. Zewnętrzna obsługa BHP jest szczególnie rekomendowana małym i średnim przedsiębiorstwom, które nie mają wystarczających środków finansowych i zasobów kadrowych. Taki model pozwala uniknąć kosztów związanych z utworzeniem i utrzymaniem nowego stanowiska pracy dla wewnątrzzakładowego specjalisty ds. BHP. Firma nie ponosi wydatków na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne pracownika, jak również nie musi tracić środków na uposażenie stanowiska i zakup specjalistycznego sprzętu. Wśród innych niewątpliwych korzyści zewnętrznej obsługi BHP wymienia się również brak konieczności finansowania szkoleń, których celem jest sukcesywne podnoszenie kompetencji specjalisty ds. BHP.

Zgłoś się do nas i sprawdź korzyści zewnętrznej obsługi BHP!

Rola służby BHP w przypadku inspekcji organów kontrolnych

Działalność przedsiębiorstw podlega kontroli organów, takich jak PIP, SANEPID, PSP. Celem tych inspekcji jest sprawdzenie przestrzegania przepisów i standardów BHP oraz ochrony ppoż. w środowisku pracy. Polegają one na analizie warunków zatrudnienia oraz ich zgodności z aktualnymi rekomendacjami. Istotną rolę w przygotowaniu i przebiegu tych inspekcji odgrywa służba BHP. 

Na jej przedstawicielu spoczywa bowiem odpowiedzialność za prowadzenie, kompletność i pełną transparentność dokumentacji firmowej związanej z bezpieczeństwem pracy. Specjalista ds. BHP powinien dbać o przestrzeganie przepisów BHP w zakładzie pracy, chroniąc w ten sposób właściciela przed sankcjami karnymi i finansowymi w przypadku ewentualnych uchybień. Jest zobowiązany do współpracy z organami kontrolnymi oraz wdrażania zaleceń pokontrolnych i podjęcia działań naprawczych w celu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości. Po zakończeniu inspekcji może kontaktować się z organami nadzoru w celu upewnienia się co do efektywności wdrożonych rozwiązań.

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia zespołu Seli i zapewnij sobie spokój w przypadku inspekcji!

Obsługa BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Potrzebujesz rzetelnego wsparcia specjalistów z zakresu BHP w innym mieście? Zapewniamy kompleksową obsługę BHP partnerom biznesowym na terenie całego kraju! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Powierz obsługę BHP ekspertom z wieloletnim doświadczeniem i zagwarantuj swojej firmie standardy bezpieczeństwa na światowym poziomie!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top