Co to jest Safety Days i komu to potrzebne?
Safety Days
Kategorie:

Co to jest Safety Days i komu to potrzebne?

Opublikowano: 7 marca 2024

Dni bezpieczeństwa stają się coraz bardziej popularną formą promowania bezpieczeństwa wśród pracowników. Podczas takiego wydarzenia, tematyka bardzo często jest dużo szersza niż standardowe BHP w firmie i obejmuje szeroko pojęte zagadnienia z bezpieczeństwa. Podczas Safety Days promuje i przypomina się najważniejsze wartości jakimi bez wątpienia są życie i zdrowie.

Wracając do drugiego pytania w tytule – komu to potrzebne? Wszystkim. Dni bezpieczeństwa są dla każdego i każdy pracodawca powinien mocno się zastanowić nad realizacją takiego wydarzenia u siebie w firmie. Tutaj nie ma znaczenia czy firma liczy sobie kilku, czy kilkuset pracowników. Nie ważne czy to zakład produkcyjny, sklep odzieżowy czy branża IT. Dla każdej firmy i dla każdego pracownika można dostosować odpowiednie działania, które będą poruszały zarówno specyfikę pracy i problemy z którymi stykamy się na co dzień, ale również wychodząc jeszcze szerzej i dalej – coś z czym możemy się spotkać będąc poza firmą – w czasie wakacji, grilla na działce czy po prostu przebywając w domu.

Na czym polega Safety Days?

Najprostsza definicja Dni Bezpieczeństwa sprowadza się do stwierdzenia, że jest to połączenie spotkania integracyjnego z aktywnościami, wykładami, szkoleniami, symulacjami zdarzeń niebezpiecznych w bezpiecznym środowisku. To wszystko w celu podniesienia świadomości w temacie bezpieczeństwa w innej formie niż standardowe szkolenie w salce konferencyjnej. Jest to podręcznikowy przykład „przyjemnego z pożytecznym”, gdyż wydarzenie ma bardzo często formę przypominającą zabawę, która ostatecznie może nas czegoś nauczyć.

Kiedy zorganizować Safety Days?

Każdy termin jest dobry, a okazji w ciągu roku nie brakuje. Niepisaną zasadą jest, że wydarzenie to organizowane jest najczęściej w okresie maj-wrzesień. Jest to podyktowane tak prozaicznym powodem jak…pogoda. Z racji tego, że Dni Bezpieczeństwa najczęściej organizuje się na zewnątrz firmy, smutnym widokiem byłoby obserwowanie uczestników, którzy opatuleni w czapki, szaliki i rękawiczki korzystają z atrakcji przygotowanych im przez firmę, a zamiast owocowych koktajli spożywają gorącą herbatkę z cytryną.
Duża ilość Safety Days ma miejsce w maju, często pod szyldem Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, który przypada na 28 kwietnia.
Innym, dobrym pretekstem jest na przykład rocznica istnienia firmy lub dzień pracownika służby BHP przypadający na 19 września.
Dobrą praktyka jest, aby wydarzenie takie organizować poza sezonem urlopowym, aby nie okazało się że podczas tego eventu jest niska frekwencja lub ktoś poczuje się pominięty, bo w czasie gdy odbywa się tak ważne wydarzenie w życiu firmy, pracownik jest na zasłużonym urlopie z rodziną.

Jakie aktywności można zorganizować?

Safety Days mogą przybrać różną formę i tak naprawdę ograniczają nas tylko trzy rzeczy:
wolna przestrzeń, budżet oraz wyobraźnia. Wybierając tylko kilka przykładów opierając się na działaniach, które cieszą się największą popularnością to: efektywne gaszenie pożarów, I pomoc, ewakuacja poszkodowanego z samochodu, ćwiczenia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, symulator dachowania, blender bike, TaiChi, zorb ball czy nawet…śmiechoterapia.
Jeżeli jesteś zdecydowanym pracodawcą i wiesz już jak ma wyglądać Safety Days w Twojej firmie – zgłoś się do nas. Wspólnie zorganizujemy to wyjątkowe wydarzenie.
Jeżeli nie masz pomysłu, ale już wiesz, że chciałbyś przyczynić się do poprawy świadomości w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa, a przy okazji chcesz zintegrować swoich pracowników – zgłoś się do nas. Wspólnie dobierzemy optymalne rozwiązanie dla Twojej firmy.
A jeżeli nie masz pomysłu i nawet nie wiesz czy tego potrzebujesz – to też zgłoś się do nas 😊
Sela Event Team ukaże Ci wszelkie korzyści związane z tym wydarzeniem i pomoże znaleźć najlepsze rozwiązania, a jeżeli mimo wszystko uznasz, że to jeszcze nie ten czas – spędzimy razem miło czas rozmawiając o bezpieczeństwie przy kawie 😊

Polecane wpisy na naszym blogu
Sela BHP - gdy bezpieczeństwa brak

Gdy BEZPIECZEŃSTWA brak…

Nasza sytuacja geopolityczna nie napawa dziś optymizmem. Kanały informacyjne w telewizji czy radiu włączamy z dziecięcą nadzieją, że może jeśli czegoś nie widać, to tego

CZYTAJ DALEJ »
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top