Nie zwlekaj ze Szkoleniami Okresowymi BHP do czasu zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego

Nie zwlekaj ze Szkoleniami Okresowymi BHP do czasu zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego

Opublikowano: 19 kwietnia 2023

16 maja 2022 roku nastąpiło w Polsce odwołanie stanu epidemii, który panował w naszym kraju od ponad dwóch lat. 31 marca 2023 roku weszło w życie rozporządzenie, które po raz kolejny wydłuża część nakazów związanych z epidemią COVID-19, tym razem do końca kwietnia 2023 roku. Co jednak stanie się w przypadku odwołania stanu zagrożenia epidemicznego COVID-19? Co taka zmiana oznacza w przypadku szkoleń BHP dla Twoich pracowników? I co najważniejsze, jak możesz się na nie przygotować?

Przypomnijmy, że wprowadzone w 2020r. przepisy nie zniosły obowiązku przeprowadzania szkoleń BHP dla pracowników, jedynie wydłużyły ważność wcześniejszych szkoleń okresowych. Skutkiem tego pozostało jednak zawieszenie prowadzenia szkoleń w wielu firmach.

Warto więc już teraz zastanowić się, jakie skutki w zakresie nadrabiania zaległości w obszarze szkoleń okresowych BHP może spowodować odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego. Od czego zacząć planowanie szkoleń aby kolejne zmiany nie wprowadziły w Twojej firmie chaosu?

Sprawdź, ilu Twoich pracowników będzie wymagało przeszkolenia BHP w ciągu 60 dni!

Wiedząc już teraz o nadchodzących zmianach, możesz łatwiej rozplanować w czasie szkolenia dla pracowników. Od czego zacząć?

  • Zweryfikuj ewidencję ważności szkoleń BHP swoich pracowników pod kątem nieaktualnych szkoleń oraz tych, których termin mija w ciągu najbliższych 3 miesięcy.
  • Oszacuj liczbę osób, które trzeba będzie przeszkolić w momencie, gdy stan zagrożenia epidemicznego zostanie odwołany, wraz z podziałem na grupy stanowisk.
  • Wybierz formę szkoleń dla poszczególnych grup, uwzględniając możliwości organizacyjne i biorąc pod uwagę zachowanie ciągłości pracy.
  • Zaplanuj harmonogram szkoleń z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dlatego podejmij już dziś odpowiednie kroki, by zapobiec zamieszaniu, jakie może wyniknąć z powodu braku przeszkolonego personelu w Twojej firmie, lub też braku dostępnego personelu szkoleniowego w zakresie BHP. Zgłoś się do nas już dziś, by zaplanować liczbę szkoleń oraz ich terminy. Zapraszamy w tej sprawie do kontaktu z Anią Wodnicką, dostępną pod numerem tel.: 509 820 250 lub mailowo – a.wodnicka@selabhp.pl.

Podobne wydarzenia
Sela BHP - wydarzenia 2022 3 1

Pomoc dla Ukrainy!

Sela przyłącza się do zbiórki rzeczy dla obywateli Ukrainy Od poniedziałku 28.02.2022r. w siedzibie naszej firmy przy ul. św. Kingi 5a trwa zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy

CZYTAJ DALEJ »
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top