Szkolenia BHP Wrocław

Szkolenia BHP Wrocław

Okresowe szkolenia BHP zgodnie z prawem muszą być organizowane przez pracodawców cyklicznie. Niedopełnienie tego obowiązku może wiązać się z nałożeniem ogromnych kar finansowych, a w niektórych sytuacjach nawet pozbawieniem wolności. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o względy prawne. Okresowe szkolenia BHP Wrocław podnoszą bezpieczeństwo i jakość pracy pracowników. Przepisy BHP i systemy zabezpieczające zmieniają się nawet z roku na rok. Korzystając z usług zewnętrznej firmy szkoleniowej pracodawca zyskuje pewność, że zarówno on jak i sami pracownicy są z tymi zmianami na bieżąco.

Zastanawiasz się jak często powinny odbywać się takie szkolenia pod kątem prawnym?

Sela BHP - szkolenia
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Sela BHP - szkolenia okresowe

Okresowe szkolenia BHP Wrocław

Według rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy raz w roku powinien odbywać się szkolenie dla robotników, których stanowiska i wykonywane obowiązki wiążą się z najwyższym stopniem zagrożenia dla zdrowia i życia. Z kolei pozostałe osoby zatrudnione jako robotnicy, powinny przejść przez taki cykl wykładów co 3 lata.

Szkolenie okresowe BHP Wrocław dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami przeprowadza się nie rzadziej niż raz na pięć lat.

Szkolenia powinny oczywiście kończyć się stosownym egzaminem, a ich przebieg powinien być odnotowany w aktach danego pracownika. Każda osoba, która zakończyła egzamin z wynikiem pozytywnym otrzymuje certyfikat, zawierający między innymi podstawowe dane pracownika oraz nazwę i cel szkolenia, a także ramowy program

Pamiętaj – nie wolno dopuścić pracownika do rozpoczęcia wykonywania pracy bez dostatecznej znajomości przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Koszt takiego szkolenia w całości pokrywa pracodawca, samo szkolenie powinno oczywiście odbywać się w czasie pracy.

Szkolenia wstępne BHP

Szkolenie wstępne różni się od szkolenia okresowego tym, że wykonywane jest w dniu przystąpienia danego pracownika do pracy, przed rozpoczęciem jego obowiązków. Taki instruktaż ważny jest 6 miesięcy dla osób kierujących pracownikami i 12 miesięcy dla pozostałych osób. W SELA przeprowadzamy profesjonalne szkolenia wstępne Wrocław dla każdej grupy pracowników.

Sela BHP - szkolenia wstępne
Sela BHP - szkolenia

Szkolenia BHP ogólnie

Oprócz wspomnianych już wstępnych i okresowych BHP, prowadzimy jeszcze szkolenia PPOŻ., I Pomoc Przedmedyczną przez wysokościowe, wózki widłowe, po RODO i coaching szeroko pojęty. Bardzo istotną kwestią jest również możliwość skorzystania z dofinansowania z UE.‍

Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Szkolenia BHP w SELA

Prowadzisz swoją firmę we Wrocławiu i szukasz firmy, która przeprowadzi u Ciebie okresowe, wstępne lub ogólne szkolenia BHP?

W Sela Sp. z o.o. przeprowadzamy szkolenia dla wszystkich rodzajów stanowisk. Swoją pracę rozpoczynamy od odpowiedniego audytu w którym weryfikujemy dotychczasowe doświadczenie danego pracownika, analizujemy jego nawyki oraz zarówno te dobre, jak i złe praktyki.

Kolejnym z aspektów który wyróżnia nas na tle konkurencji jest to, że przeprowadzamy profesjonalne szkolenia zarówno w siedzibie naszej firmy jak i z dojazdem do firmy Klienta. Dzięki temu możesz dopasować rozwiązanie, które będzie najbardziej korzystne zarówno dla Ciebie, jak i pracowników.

Świadczymy usługi na najwyższym możliwym poziomie, a do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Organizowane przez nas szkolenie nie będzie kolejnym nudnym wykładem, który nic nie wnosi. Przygotujemy dla Ciebie zarówno pomoce dydaktyczne jak prezentacje wizualne. Dopasujemy metody, techniki i narzędzia do oczekiwań grupy.

Sela BHP - szkolenia
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Przewiń do góry