Szkolenia BHP Olsztyn

Szkolenia BHP w Olsztynie i okolicach

Jesteśmy cenionym w branży centrum szkoleń BHP, które gwarantuje bezpieczeństwo zakładom pracy na terenie całej Polski, również w Olsztynie i okolicach. Zadbamy o przeprowadzenie szkoleń dla nowych pracowników i dopilnujemy terminowej aktualizacji uprawnień w ramach szkoleń okresowych. Nasze zajęcia są nie tylko pigułką teoretycznej wiedzy na temat zasad bezpiecznej i higienicznej pracy, ale również interesującą formą doskonalenia umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej i pomocy przedmedycznej. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej na temat szkoleń stacjonarnych lub zdalnych.

Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Sela BHP - ochrona słuchu
Szkolenia podstawowe

Szkolenie BHP a zwolnienie lekarskie pracownika

Brak szkolenia BHP niesie ze sobą szereg konsekwencji dla pracodawcy i — w pewnych okolicznościach — także dla pracownika. Podczas gdy jednorazowa nieobecność na wyznaczonym szkoleniu nie przynosi dotkliwych skutków, ich notoryczne unikanie może wiązać się z dotkliwymi sankcjami, takimi jak: upomnienie, nagana, kara finansowa czy odsunięcie od stanowiska pracy. Co w sytuacji, gdy w wyznaczonym terminie szkolenia okresowego pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim? 

Pytanie to dotyczy najczęściej pracowników hospitalizowanych i chorujących przewlekle, kobiet ciężarnych przebywających na L4 lub pracownic korzystających z urlopu macierzyńskiego i wychowawczego. Czy w tym przypadku pracodawca może wyciągnąć konsekwencje za niestawienie się na szkolenie okresowe BHP? Odpowiedź brzmi: nie. Szkolenie BHP jest realizowane podczas trwania stosunku pracy, a zwolnienie lekarskie jest równoznaczne z czasową niemożnością wykonywania obowiązków zawodowych. W takim przypadku pracownik jest zobowiązany do obycia szkolenia niezwłocznie po powrocie do pracy. Brak aktualnego szkolenia BHP nie może więc stać się przesłanką do rozwiązania umowy o pracę. 

Masz wątpliwości co do praw i obowiązków pracownika czy pracodawcy w kwestii szkoleń BHP? Zapraszamy do kontaktu, rozwiejemy wszelkie wątpliwości i przedstawimy aktualne regulacje prawne!

Szkolenia specjalistyczne i nowe technologie

Szkolenia BHP w strefach zagrożonych wybuchem

Ważnym obszarem w zarządzaniu bezpieczeństwem w zakładzie pracy jest minimalizacja czynników ryzyka w strefach zagrożonych wybuchem. Na liście zagadnień, podejmowanych podczas szkoleń uwzględniających to zagrożenie, znajdują się:

  • identyfikacja czynników, które mogą doprowadzić do wybuchu;
  • opracowanie metodyki pracy w strefach szczególnie niebezpiecznych;
  • ustalenie zasad użytkowania sprzętu;
  • określenie podziału kompetencji;
  • opracowanie rekomendacji postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Szkolenia z tego zakresu zarządzania bezpieczeństwem rekomenduje się zwykle pracownikom, którzy są bezpośrednio narażeni na przebywanie w strefach zagrożonych wybuchem. Do tej kategorii zaliczają się: pracownicy nadzoru technicznego i technologicznego, przedstawiciele służby BHP, kierownictwo czy osoby odpowiedzialne za wykonywanie prac usługowych w tych miejscach.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników i wybierz szkolenia, które pozwolą ograniczyć ryzyko wybuchu w Twoim zakładzie pracy! Już teraz skontaktuj się z naszą firmą, przedstaw nam profil swojej działalności oraz najważniejsze oczekiwania. Zanalizujemy potrzeby szkoleniowe Twojego zespołu i zaproponujemy moduł kształcenia, uwzględniając czynniki ryzyka występujące w środowisku pracy.

Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Interesują Cię szkolenia BHP w innym mieście? Zapewniamy najwyższy standard usług szkoleniowych klientom w całej Polsce! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację.

| Skup się na rozwoju firmy, a jej bezpieczeństwo pozostaw w naszych rękach!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Rozwijamy się dzięki współpracy z takimi Firmami jak...
Niezależnie od wielkości, czy branży - każda jest wyjątkowa. Na każdą mamy plan.
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top