Szkolenia BHP Gdynia

Szkolenia BHP w Gdyni i okolicach

Oferujemy profesjonalną obsługę w zakresie szkoleń BHP w Gdyni i okolicznych miejscowościach. Wachlarz naszych usług obejmuje zarówno profesjonalny instruktaż stanowiskowy dla pracowników podejmujących zatrudnienie, jak i regularne szkolenia okresowe dla różnych stanowisk pracy. Nasz doświadczony zespół szkoleniowców doskonali praktyczne umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej podczas tematycznych warsztatów i podnosi świadomość pracowników z ochrony przeciwpożarowej. Klienci Seli mogą skorzystać ze szkoleń w trybie stacjonarnym i zdalnym, podejmując samokształcenie kierowane z pomocą platformy znamBHP.pl.

Sela BHP - szkolenia
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Sela BHP - szkolenia wstępne BHP
Szkolenia podstawowe

Brak szkolenia BHP – jakie konsekwencje ponosi pracodawca?

W myśl obowiązujących regulacji prawnych pracodawca jest zobligowany do zapewnienia pracownikom szkolenia wstępnego i regularnych szkoleń okresowych. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z następującymi konsekwencjami:

  • kary finansowe, które zwykle wynoszą od 1 000 do 30 000 złotych. Kara ta może być wyższa, gdy pracodawca notorycznie zaniedbuje ten obowiązek. Jeśli sprawa znajdzie swój finał na wokandzie sądowej, wysokość kary może sięgnąć nawet 50 000 złotych;
  • odpowiedzialność odszkodowawcza – dotyczy sytuacji, w której pracownik bez przeszkolenia BHP ulegnie wypadkowi w miejscu zatrudnienia i dojdzie do wykazania związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy zaistniałą sytuacją a uchybieniem pracodawcy;
  • kary administracyjne – zgodnie z interpretacją różnych aktów normatywnych pracodawca może zostać zobligowany przez stosowne decyzje administracyjne do usunięcia zaniedbania;
  • sankcje karne – w niektórych sytuacjach pracodawca zaniedbujący obowiązek szkoleń BHP może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Chcesz mieć pewność, że jako pracodawca wypełniasz wszystkie obowiązki zgodnie z prawem? Powierz to zadanie profesjonalistom, którzy w Twoim imieniu będą czuwać nad przestrzeganiem terminów szkoleń oraz ich właściwą organizacją!

Szkolenia specjalistyczne i nowe technologie

Symulatory zderzenia i dachowania – prewencja zagrożeń w ruchu drogowym

Symulatory zderzenia i dachowania cieszą się coraz większą popularnością wśród pracodawców, którzy chętnie korzystają z tej formy prewencji bezpieczeństwa np. w ramach firmowych eventów. 

Jak wygląda symulacja dachowania?

Podczas imitacji dachowania znajdujący się na platformie samochód obraca się wokół własnej osi. Pozwala to uczestnikowi:

  • zrozumieć, jak istotne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa,
  • doświadczyć, jakie zagrożenie podczas wypadku mogą stwarzać dla niego niezabezpieczone przedmioty w pojeździe,
  • uświadomić sobie, jakie niebezpieczeństwa czyhają na uczestników ruchu drogowego.
Sela BHP - szkolenia

Jak wygląda symulacja zderzenia czołowego?

Uczestnik siada na fotelu, który przesuwa się po platformie z niewielką prędkością, uderzając ostatecznie o blokadę. Dzięki symulacji w kontrolowanych warunkach uczestnik doświadcza odczuć typowych dla momentu zderzenia.

Jeśli wykorzystanie symulatorów w systemie zarządzania bezpieczeństwem wzbudziło Twoją ciekawość, skontaktuj się z naszą firmą. Zorganizujemy szkolenie pokazowe dla Twoich pracowników, dostarczając im rozrywki i niezapomnianych wrażeń. Jesteśmy przekonani, że konfrontacja z wypadkiem komunikacyjnym w kontrolowanych warunkach będzie najlepszą prewencją zagrożeń w ruchu drogowym.

Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Interesują Cię szkolenia BHP w innym mieście? Zapewniamy najwyższy standard usług szkoleniowych klientom w całej Polsce! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację.

| Skup się na rozwoju firmy, a jej bezpieczeństwo pozostaw w naszych rękach!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Rozwijamy się dzięki współpracy z takimi Firmami jak...
Niezależnie od wielkości, czy branży - każda jest wyjątkowa. Na każdą mamy plan.
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top