Nadzór BHP Zabrze

Nadzór BHP w Zabrzu i okolicach

Oferujemy naszym partnerom biznesowym specjalistyczne wsparcie w ramach nadzoru BHP nad budową. Jeśli jesteś inwestorem, generalnym wykonawcą lub podwykonawcą i prowadzisz inwestycje budowlaną na terenie Zabrza lub w okolicznych miejscowościach, zachęcamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą. Specjalizujemy się w zapewnianiu najwyższych standardów bezpieczeństwa, uwzględniając każdorazowo rekomendacje wypracowane przez Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Nasi eksperci czuwają nad bezpiecznym przebiegiem procesu budowlanego, weryfikując cyklicznie warunki pracy oraz sprawdzając poziom przygotowania pracowników i przestrzeganie przez nich aktualnych zasad BHP i ochrony ppoż. Analizujemy szczegółowo pełną dokumentację budowy, dbamy o jej zgodność z wytycznymi oraz o pełną transparentność w razie ewentualnych kontroli instytucji zewnętrznych. W polu naszej troski mieści się każdy wymiar zarządzania bezpieczeństwem na placu budowy!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP w czynnych zakładach

Prace w czynnych zakładach wymagają zachowania odpowiednich środków ostrożności. Prowadzenie czynności budowlanych, rozbiórkowych czy montażowych bez wstrzymywania działalności zakładu tworzy wiele dodatkowych niedogodności, ale także generuje zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników. Wszystkie działania w tym zakresie należy realizować w oparciu o IBWR – Instrukcję Bezpiecznego Wykonywania Robót. Prace te powinny być objęte szczegółowym nadzorem BHP, w ramach którego zostanie wprowadzone odpowiednie oznakowanie miejsca prowadzenia robót. 

Specjalista BHP powinien poczynić odpowiednie ustalenia z właścicielem zakładu, ustalając zakres obowiązków. Z uwagi na charakter prowadzonych działań konieczne jest dopełnienie obowiązków informacyjnych wobec wszystkich osób objętych zagrożeniem, również osób postronnych nie będących pracownikami wykonawcy.

Zadbaj kompleksowo o bezpieczeństwo wszystkich uczestników procesu budowlanego! Zgłoś się do Seli i skorzystaj z fachowych usług w ramach nadzoru BHP!

Co zawiera IBWR – Instrukcja Bezpiecznego Wykonywania Robót?

IBWR to Instrukcja Bezpiecznego Wykonywania Robót, która w myśl Rozporządzenia Ministra Infrastruktury powinna być każdorazowo sporządzona przez podwykonawcę przed rozpoczęciem robót. Uwzględnia się w niej szczegółowe informacje na temat specyfiki danej inwestycji budowlanej, wykonawcy lub generalnego wykonawcy, zakresu wykonywanych prac i ich miejsca, zatrudnionego personelu (liczby pracowników, stanowisk i zakresu obowiązków), sprzętu oraz substancji i materiałów niebezpiecznych. Za sporządzenie IBWR odpowiada kierownik budowy lub pracodawca, przy czym jego wykonanie można powierzyć również innej osobie posiadającej stosowne kompetencje. Z uwagi na fakt, że IBWR uwzględnia zasady bezpiecznego wykonywania pracy, każdorazowo z jego treścią powinny być zapoznane wszystkie osoby podejmujące pracę na terenie budowy.

Eksperci z Seli czuwają nad kompletnością dokumentacji budowy! Udzielimy Ci profesjonalnego wsparcia w jej przygotowaniu!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top