Nadzór BHP w Warszawie i okolicach
Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem w prowadzeniu kompleksowych nadzorów BHP nad budową. Od wielu lat cieszymy się sporym zaufaniem inwestorów, generalnych wykonawców i podwykonawców z Warszawy oraz okolicznych miejscowości, którym leży na sercu dbałość o najwyższy poziom bezpieczeństwa na budowie. Nasze kompetencje poświadcza szereg inwestycji, nad których przebiegiem mieliśmy okazję czuwać jako specjaliści ds. BHP. Z pomocy Seli korzystano przy realizacji inwestycji o newralgicznym znaczeniu. Służyliśmy ekspercką pomocą podczas budowy linii elektroenergetycznej, hali paliw alternatywnych, farmy wiatrowej. Nasz zespół koordynował także rozbudowę elektrociepłowni, stacji paliw płynnych, zakładów produkcyjnych i budynków o przeznaczeniu magazynowo-biurowym. Zachowujemy wszelką dbałość o najwyższy poziom bezpieczeństwa każdej inwestycji, stosując się do rekomendacji opracowanych przez Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.
Nadzór BHP na etapie poprzedzającym rozpoczęcie robót
Inwestycja budowlana jest skomplikowanym i wieloetapowym procesem, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Na etapie poprzedzającym rozpoczęcie robót właściwych nieodzowną rolę odgrywa nadzór BHP, w ramach którego wyspecjalizowana osoba kontroluje zagospodarowanie terenu oraz przygotowanie pracowników pod kątem zgodności z obowiązującymi standardami BHP oraz aktualnymi regulacjami prawnymi. W tej fazie należy skoncentrować się zwłaszcza na opracowaniu IBWR oraz BIOZ, z którymi później powinni zostać zapoznani wszyscy pracownicy zatrudnieni przy danej inwestycji budowlanej. Osoba sprawująca nadzór BHP powinna również zadbać o weryfikację dokumentacji pracowniczej, uwzględniając zwłaszcza aktualność szkoleń BHP, zaświadczeń lekarskich o zdolności do pracy, jak również uprawnień do obsługi sprzętów i maszyn budowlanych. Ważnym aspektem jest kontrola stanu technicznego sprzętów oraz ich zdolności eksploatacyjnej. W ramach nadzoru BHP należy ocenić też przygotowanie terenu: zabezpieczenie przed dostępem osób nieupoważnionych, wyznaczenie miejsc składowania materiałów niebezpiecznych czy oznakowanie całego terenu robót.
Mamy doświadczenie w przygotowywaniu różnych inwestycji budowlanych, zarówno tych niewielkich, jak i prowadzonych na dużą skalę. Zgłoś się do nas i skorzystaj z eksperckiego wsparcia!
Czy każda budowa musi mieć plan BIOZ?
Plan BIOZ (Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia) nie jest obligatoryjny dla każdej budowy. Konieczność jego opracowania została doprecyzowana w ustawie Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 roku (z późniejszymi zmianami). Prawodawca zapisał w niej, że dokument ten jest obowiązkowy w sytuacji, gdy dochodzi do spełnienia choćby jednej z przesłanek:
- roboty będą trwać więcej niż 30 dni roboczych, a liczba przewidzianych do zatrudnienia pracowników jest większa niż 20;
- pracochłonność przekroczy 500 osobodni;
- realizowane działania budowlane będą mieć status prac niebezpiecznych, a to oznacza, że:
- stwarzają ryzyko upadku z wysokości, przysypania ziemią, utonięcia;
- stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia z powodu obecności substancji chemicznych, biologicznych oraz promieniowania jonizującego;
- są wykonywane w pomieszczeniach zamkniętych lub niebezpiecznych: studniach, w tunelach, pod ziemią, w okolicy linii wysokiego napięcia, czynnych ciągów komunikacyjnych czy w miejscach, w których panuje atmosfera sprężonego powietrza;
- podczas ich wykonania konieczne jest zastosowanie materiałów wybuchowych;
- polegają na montażu lub demontażu elementów o tonażu przekraczającym 1 tonę.
Skontaktuj się z nami, jeśli Twoja budowa spełnia powyższe przesłanki! Specjalizujemy się w opracowywaniu kompletnego planu BIOZ!