Nadzór BHP Warszawa

Nadzór BHP w Warszawie i okolicach

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem w prowadzeniu kompleksowych nadzorów BHP nad budową. Od wielu lat cieszymy się sporym zaufaniem inwestorów, generalnych wykonawców i podwykonawców z Warszawy oraz okolicznych miejscowości, którym leży na sercu dbałość o najwyższy poziom bezpieczeństwa na budowie. Nasze kompetencje poświadcza szereg inwestycji, nad których przebiegiem mieliśmy okazję czuwać jako specjaliści ds. BHP. Z pomocy Seli korzystano przy realizacji inwestycji o newralgicznym znaczeniu. Służyliśmy ekspercką pomocą podczas budowy linii elektroenergetycznej, hali paliw alternatywnych, farmy wiatrowej. Nasz zespół koordynował także rozbudowę elektrociepłowni, stacji paliw płynnych, zakładów produkcyjnych i budynków o przeznaczeniu magazynowo-biurowym. Zachowujemy wszelką dbałość o najwyższy poziom bezpieczeństwa każdej inwestycji, stosując się do rekomendacji opracowanych przez Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP na etapie poprzedzającym rozpoczęcie robót

Inwestycja budowlana jest skomplikowanym i wieloetapowym procesem, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Na etapie poprzedzającym rozpoczęcie robót właściwych nieodzowną rolę odgrywa nadzór BHP, w ramach którego wyspecjalizowana osoba kontroluje zagospodarowanie terenu oraz przygotowanie pracowników pod kątem zgodności z obowiązującymi standardami BHP oraz aktualnymi regulacjami prawnymi. W tej fazie należy skoncentrować się zwłaszcza na opracowaniu IBWR oraz BIOZ, z którymi później powinni zostać zapoznani wszyscy pracownicy zatrudnieni przy danej inwestycji budowlanej. Osoba sprawująca nadzór BHP powinna również zadbać o weryfikację dokumentacji pracowniczej, uwzględniając zwłaszcza aktualność szkoleń BHP, zaświadczeń lekarskich o zdolności do pracy, jak również uprawnień do obsługi sprzętów i maszyn budowlanych. Ważnym aspektem jest kontrola stanu technicznego sprzętów oraz ich zdolności eksploatacyjnej. W ramach nadzoru BHP należy ocenić też przygotowanie terenu: zabezpieczenie przed dostępem osób nieupoważnionych, wyznaczenie miejsc składowania materiałów niebezpiecznych czy oznakowanie całego terenu robót.

Mamy doświadczenie w przygotowywaniu różnych inwestycji budowlanych, zarówno tych niewielkich, jak i prowadzonych na dużą skalę. Zgłoś się do nas i skorzystaj z eksperckiego wsparcia!

Czy każda budowa musi mieć plan BIOZ?

Plan BIOZ (Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia) nie jest obligatoryjny dla każdej budowy. Konieczność jego opracowania została doprecyzowana w ustawie Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 roku (z późniejszymi zmianami). Prawodawca zapisał w niej, że dokument ten jest obowiązkowy w sytuacji, gdy dochodzi do spełnienia choćby jednej z przesłanek:

 • roboty będą trwać więcej niż 30 dni roboczych, a liczba przewidzianych do zatrudnienia pracowników jest większa niż 20;
 • pracochłonność przekroczy 500 osobodni;
 • realizowane działania budowlane będą mieć status prac niebezpiecznych, a to oznacza, że:
  • stwarzają ryzyko upadku z wysokości, przysypania ziemią, utonięcia;
  • stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia z powodu obecności substancji chemicznych, biologicznych oraz promieniowania jonizującego;
  • są wykonywane w pomieszczeniach zamkniętych lub niebezpiecznych: studniach, w tunelach, pod ziemią, w okolicy linii wysokiego napięcia, czynnych ciągów komunikacyjnych czy w miejscach, w których panuje atmosfera sprężonego powietrza;
  • podczas ich wykonania konieczne jest zastosowanie materiałów wybuchowych;
  • polegają na montażu lub demontażu elementów o tonażu przekraczającym 1 tonę.

Skontaktuj się z nami, jeśli Twoja budowa spełnia powyższe przesłanki! Specjalizujemy się w opracowywaniu kompletnego planu BIOZ!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top