Nadzór BHP Toruń

Nadzór BHP w Toruniu i okolicach

Specjalizujemy się w prowadzeniu profesjonalnych nadzorów BHP nad przebiegiem budowy liniowej i kubaturowej. Do skorzystania z naszej oferty zachęcamy inwestorów, generalnych wykonawców i podwykonawców z całej Polski, również z Torunia i okolicznych miejscowości. Zapewniamy naszym partnerom biznesowym najwyższe standardy bezpieczeństwa, uwzględniając na każdym etapie działań rekomendacje Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Uwaga ekspertów z Seli koncentruje się na wszystkich aspektach zarządzania bezpieczeństwem na terenie budowy: od działań przygotowawczych, przez roboty właściwe, aż do odbioru obiektu. Sprawdzamy wnikliwie zagospodarowanie placu robót budowlanych, organizację stanowisk pracy oraz organizację ruchu. Analizujemy zgodność dokumentacji ze stanem faktycznym i przygotowujemy ją do ewentualnych kontroli instytucji zewnętrznych. Sprawujemy również nadzór nad przestrzeganiem przepisów BHP przez wszystkich pracowników, analizując czynniki ryzyka. Nasi specjaliści mają doświadczenie w identyfikacji zagrożeń na wczesnym etapie, zapobiegając w ten sposób zagrożeniom dla życia i zdrowia wszystkich pracowników budowy!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP nad pracami z materiałami niebezpiecznymi

Praca z materiałami niebezpiecznymi jest często spotykana w branży budowlanej. Do tej kategorii zalicza się pracę z użyciem substancji i preparatów, które z powodu właściwości chemicznych, fizycznych czy biologicznych mogą przyczynić się do śmierci, trwałego uszczerbku na zdrowiu lub uszkodzenia ciała, a także spowodować znaczne straty materialne. Skala potencjalnych zagrożeń obliguje do prowadzenia wnikliwego nadzoru BHP, który powinien kontrolować nie tylko ścisłe przestrzeganie zasad pracy z tymi materiałami, ale także warunki ich stosowania, składowania, transportu i utylizacji. Każdorazowo przystąpienie do tego typu prac należy poprzedzić szczegółową analizą ryzyka. Konieczne jest właściwe oznakowanie miejsc przechowywania materiałów niebezpiecznych oraz środków służących do ich transportu. Wszystkie prace, prowadzone z tego typu substancjami, powinny być realizowane w oparciu o IBWR. W gestii osoby sprawującej nadzór znajduje się kontrola stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej, sposobu załadunku i rozładunku materiałów niebezpiecznych, jak również cykliczna ocena warunków panujących w pomieszczeniach zamkniętych, w których prowadzi się prace z wykorzystaniem tego typu czynników.

Potrzebujesz wsparcia eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa? Skontaktuj się z Selą i sprawdź, w czym możemy Ci pomóc!

Jakie są zasady bezpiecznej pracy na budowie?

Trudno w sposób jednoznaczny ocenić, które z zasad BHP są najważniejsze w przebiegu inwestycji budowlanej. Prawdą jest bowiem, że pełen sukces w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim pracownikom gwarantuje wyłącznie stosowanie się do wszystkich obowiązujących rekomendacji z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, jak również ochrony ppoż. Warto jednak zaznaczyć, że są pewne kwestie, których zaniedbanie generuje zdecydowanie najwyższe ryzyko wypadku na terenie robót budowlanych. Mając to na uwadze, należy wskazać na kilka kluczowych zasad BHP, które należy uwzględniać przy realizacji każdej inwestycji:

  • przeszkolenie nowo zatrudnionych pracowników – każdy pracownik rozpoczynający pracę na budowie powinien przejść szkolenie BHP i być zapoznany z organizacją pracy na jej obszarze;
  • stosowanie środków ochrony indywidualnej i zbiorowej – odpowiednie zabezpieczenia znacząco redukują ryzyko wypadków przy pracy;
  • zapewnienie bezpieczeństwa w pracy na wysokości – prace wysokościowe wiodą prym w statystykach wypadków przy pracy. Warto więc zadbać o odpowiednie przeszkolenie, uprawnienia i stosowanie środków ochrony indywidualnej i zbiorowej;
  • dbałość o sprawność maszyn i urządzeń – wady konstrukcyjne czy awarie maszyn również zagrażają życiu i zdrowiu pracowników. Należy kontrolować ich sprawność.

Zadbamy o najwyższe standardy bezpieczeństwa na Twojej budowie! Nie zwlekaj i już teraz skontaktuj się z nami!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top