Nadzór BHP Szczecin

Nadzór BHP w Szczecinie i okolicach

W ramach kompleksowej oferty Seli mieści się również prowadzenie <strong>nadzoru BHP</strong> nad budową. Zapewniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa na budowach kubaturowych i liniowych w <strong>Szczecinie lub w pobliskich lokalizacjach</strong>. Sprawujemy szczegółową kontrolę nad przestrzeganiem zasad BHP i ochrony ppoż. przez wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego, minimalizując ryzyko wypadków w miejscu pracy i zagrożeń dla prawidłowego przebiegu inwestycji. Opiniujemy codzienne pozwolenia na budowę i weryfikujemy dokumentację pracowniczą, uwzględniając wymagane uprawnienia do wykonywania poszczególnych działań. Oceniamy przygotowanie terenu robót budowlanych, wyposażenie stanowisk pracy oraz środki ochrony indywidualnej i zbiorowej. Koncentrujemy się również na stanie technicznym maszyn oraz na uprawnieniach pracowników do ich obsługi. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wstrzymujemy wykonywanie prac aż do usunięcia i przywrócenia pełnego bezpieczeństwa dla wszystkich pracowników. Nasi eksperci oceniają bezpieczeństwo na placu budowy w sposób holistyczny, dbając, by nie umknął im żaden szczegół!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP nad pracami montażowymi

Pod pojęciem prac montażowych należy rozumieć prace przy wykonywaniu konstrukcji stalowych oraz wielowymiarowych elementów prefabrykowanych. Warto podkreślić, że gabaryt oraz ciężar montowanych elementów konstrukcyjnych wymaga wykorzystania maszyn oraz sprzętów technicznych, co stwarza szereg zagrożeń dla zdrowia i życia pracowników. W związku z powyższym prace montażowe bywają zaliczane do kategorii prac szczególnie niebezpiecznych i jako takie wymagają nadzoru BHP. Specjalista BHP powinien kontrolować przede wszystkim przygotowanie do rozpoczęcia działań właściwych, posługując się odpowiednią dokumentacją: projektem montażu, IBWR i planem BIOZ. Podczas wykonywania robót musi sprawdzać sposób użycia środków ochrony indywidualnej i zbiorowej. Powinien cyklicznie zlecać kontrolę stanu technicznego maszyn i urządzeń, dbając o aktualność certyfikatów poświadczających bezpieczeństwo ich użytkowania. W przypadku prac montażowych z użyciem dźwigów budowlanych czy żurawi należy zadbać o systematyczne gromadzenie dokumentacji prognoz atmosferycznych, na podstawie których formułowany jest wniosek o możliwości prowadzenia tego rodzaju prac.

Specjaliści z Seli dbają o każdy wymiar bezpieczeństwa inwestycji budowlanej! Zajmujemy się również odpowiednim zabezpieczeniem prac montażowych!

Jaki jest zakres zadań nadzorczych BHP na budowie?

Osoba, pełniąca funkcję nadzoru BHP na placu budowy, kontroluje stan bezpieczeństwa na poszczególnych etapach robót. Ocenia zagospodarowanie terenu pod kątem bezpieczeństwa i dostosowuje go do wymaganych standardów i przepisów BHP. W tym zakresie koncentruje się przede wszystkim na właściwym i zrozumiałym oznakowaniu terenu oraz wydzieleniu poszczególnych stref: miejsc składowania materiałów budowlanych, materiałów niebezpiecznych czy odpadów. Sprawuje pieczę nad kompletnością i transparentnością dokumentacji, wśród której wymienić należy nie tylko akta pracownicze, ale także dokumenty organizujące przebieg inwestycji – plan BIOZ, IBWR. 

Odpowiada również za kontrolę stanowisk pracy, opiniuje poziom przestrzegania zasad BHP i ochrony ppoż., a także sprawdza użycie środków ochrony indywidualnej i zbiorowej.

Zapewnimy kompleksowy nadzór BHP nad budową! Ze specjalistą Seli Twoi pracownicy będą bezpieczni!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top