Nadzór BHP Sosnowiec

Nadzór BHP w Sosnowcu i okolicach

W ramach kompleksowej obsługi BHP oferujemy prowadzenie rzetelnych nadzorów BHP na terenie budowy. Z naszych usług mogą skorzystać inwestorzy, generalni wykonawcy lub podwykonawcy niemal z całej Polski, również z Sosnowca i pobliskich lokalizacji. Zachowujemy wszelką dbałość o właściwe przygotowanie terenu robót budowlanych, weryfikując wyposażenie stanowisk pracy oraz sposób oznakowania, jak również zabezpieczenia miejsc składowania materiałów. Przeprowadzamy systematyczne kontrole sposobu wykonywania obowiązków przez pracowników, uwzględniając w tym zakresie poziom przestrzegania przepisów BHP i ochrony ppoż. Czuwamy nad przebiegiem inwestycji zgodnie z dokumentacją oraz identyfikujemy czynniki ryzyka, które mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia uczestników procesu inwestycyjnego. Celem naszych działań jest przede wszystkim minimalizacja ryzyka wypadków w środowisku pracy oraz zapewnienie realizacji inwestycji w zgodzie z zaplanowanym harmonogramem.
Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP nad terenem robót budowlanych

Prace budowlane wymagają ścisłego przestrzegania zasad BHP i ochrony ppoż. Warto podkreślić, że tylko takie podejście pozwala zredukować do minimum ryzyko niepożądanych zdarzeń i wypadków przy pracy, które powodują zagrożenia dla zdrowia i życia. Nadzór BHP obejmuje odpowiednie zabezpieczenie terenu i wydzielenie miejsc składowania materiałów lub substancji niebezpiecznych zgodnie z planem organizacji budowy. W jego zakresie mieści się też kontrola organizacji stanowisk pracy, stanu technicznego wykorzystywanego sprzętu budowlanego, jak również sprawdzenie prawidłowości stosowania środków ochrony indywidualnej i zbiorowej. 

Osoba odpowiedzialna za prowadzenie nadzoru BHP weryfikuje dokumentację budowy, czuwając nad zgodnością jej prowadzenia z pozwoleniami. Sprawdza też oznakowanie terenu budowy.

Korzystając z usług Seli, możesz mieć pewność, że nadzór BHP nad terenem robót budowlanych będzie prowadzony przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem!

Kim jest koordynator ds. BHP?

Wbrew powszechnemu mniemaniu koordynator BHP to nie tyle stanowisko zatrudnionego na etacie pracownika służby BHP, ile funkcja zarezerwowana dla osoby sprawującej nadzór w środowisku pracy. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami jego powołanie jest konieczne w sytuacji, gdy na terenie jednej budowy współpracują ze sobą pracownicy zatrudnieni przez różnych pracodawców np. ekipy budowlane zajmujące się realizacją różnych robót. 

Koordynator ds. BHP odpowiada za wypracowanie właściwych rozwiązań w przypadku kolizji interesów poszczególnych grup zaangażowanych w budowę. Jest zobowiązany do stworzenia modelu współpracy, który pozwoli realizować przyjęte cele inwestycyjne w zgodzie z obowiązującymi przepisami BHP. W gestii koordynatora leży czuwanie nad właściwym przebiegiem inwestycji oraz kontrola pracowników, a także reagowanie w przypadku naruszeń bezpieczeństwa. W sytuacji ich stwierdzenia koordynator jest obowiązany do wstrzymania prac i podjęcia działań na rzecz usunięcia niebezpieczeństwa.

Prowadzisz inwestycję, na której pracuje równolegle kilku podwykonawców? Skontaktuj się z nami i zapewnij sobie profesjonalne wsparcie koordynatora ds. BHP!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top