Nadzór BHP Poznań

Nadzór BHP w Poznaniu i okolicach

Jako przedstawiciele służby BHP z wieloletnim doświadczeniem mamy świadomość priorytetowego znaczenia bezpieczeństwa na placu budowy. W związku z powyższym oferujemy profesjonalne usługi z zakresu nadzoru BHP na placach budowy w Poznaniu i okolicznych miejscowościach. Koordynujemy zarówno budowy kubaturowe, jak i liniowe, stosując się do rekomendacji Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Nasi specjaliści odpowiadają za budowanie kultury bezpieczeństwa na niewielkich placach budowy, a także czuwają nad poprawnym przebiegiem wielkich inwestycji. W dotychczasowej działalności mieliśmy już okazję zapewniać najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas budowy linii elektroenergetycznej, hali paliw alternatywnych, farmy wiatrowej. Eksperci z Seli nadzorowali nadto proces rozbudowy elektrociepłowni, stacji paliw płynnych, zakładów produkcyjnych i budynków o przeznaczeniu magazynowo-biurowym. W każdym z wymienionych przypadków zagwarantowaliśmy naszym partnerom biznesowym poziom obsługi na światowym poziomie!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP nad pracą z maszynami i urządzeniami

Eksploatacja maszyn i urządzeń na placu budowy bądź w zakładzie produkcyjnym generuje wysokie ryzyko wypadków. Wobec powyższego ważnym elementem nadzoru BHP są regularne kontrole stanu technicznego urządzeń oraz możliwości ich bezpiecznego użytkowania przez pracowników. W polu zainteresowania eksperta ds. BHP mieści się sposób organizacji pracy na stanowiskach wymagających obsługi maszyn budowlanych, urządzeń technicznych na liniach produkcyjnych oraz innych narzędzi. Osoba sprawująca nadzór BHP nad budową ocenia warunki pracy personelu i jego przeszkolenie z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, weryfikując tym samym poziom ich przestrzegania. Kontroluje aktualność uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń, jak również podejmuje decyzje w przypadku stwierdzenia awarii sprzętu, która może powodować zagrożenie dla życia i zdrowia pracowników. Specjalista od nadzoru BHP uczestniczy też w odbiorze tych urządzeń. Warto podkreślić, że z uwagi na brak odpowiednich kompetencji technicznych może oczekiwać wsparcia ze strony innych pracowników, takich jak kierownik budowy czy kierownik zakładu produkcyjnego.

Wsparcie ekspertów z Seli to gwarancja rzetelnej kontroli bezpieczeństwa przy obsłudze maszyn i urządzeń! Zaufaj doświadczeniu fachowców w swojej dziedzinie!

Zagrożenia dla bezpieczeństwa na budowie

Branża budowlana nie bez przyczyny bywa postrzegana za jeden z sektorów z najwyższym wskaźnikiem wypadkowości w środowisku pracy. Jej specyfika oraz ekspozycja na różne czynniki ryzyka są przyczyną wypadków narażających pracowników na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. 

Z badań wynika, że aż 70% wszystkich wypadków na budowie zachodzi z winy pracowników oraz jest skutkiem nieprzestrzegania przez nich zasad BHP. Zdecydowanie mniejszy jest natomiast odsetek wypadków spowodowanych ogólnymi zaniedbaniami w systemie organizacji pracy, usterkami technicznymi czy wadami konstrukcyjnymi obsługiwanych maszyn i urządzeń. Mając na uwadze te wskaźniki, warto skoncentrować się na kwestiach zarządzania systemem bezpieczeństwa na budowach.

Profesjonalne wsparcie specjalistów od BHP z Seli pozwoli Ci zbudować kulturę bezpieczeństwa inwestycji w zgodzie z obowiązującymi standardami.

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top