Nadzór BHP Olsztyn

Nadzór BHP w Olsztynie i okolicach

Partnerzy biznesowi cenią nasze wsparcie w ramach nadzorów BHP na budowie. Przy pomocy wykwalifikowanego personelu Seli wielu inwestorów, generalnych wykonawców i podwykonawców z Olsztyna i okolic z powodzeniem sfinalizowało inwestycje. Mamy świadomość, że branża budowlana jest sektorem o wysokim wskaźniku wypadkowości w miejscu pracy. W związku z powyższym czuwamy nad każdym etapem robót, dbając o odpowiednie przygotowanie i przeszkolenie pracowników. Kontrolujemy przestrzeganie zasad BHP, monitorujemy czynniki ryzyka i podejmujemy stosowne działania w przypadku wystąpienia zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzi bądź stanu mienia. 

Skrupulatnie prowadzimy dokumentację budowy, przygotowując ją do kontroli zewnętrznych organów. Służymy fachową radą wszystkim uczestnikom procesu inwestycyjnego, zachowując w tych działaniach bezstronność.

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP nad podwykonawcami na budowie

W przypadku, gdy na jednym placu budowy równolegle pracuje kilka ekip od różnych pracodawców, warto zatrudnić koordynatora ds. BHP, który zadba o bezpieczeństwo i higienę pracy. Obowiązkiem koordynatora jest nie tylko ocena przestrzegania BHP przez wszystkie ekipy pracujące na danym terenie, ale także weryfikacja ich pozwoleń na wykonywanie pracy oraz uprawnień do obsługi sprzętu. Z uwagi na odmienny zakres obowiązków pracowników różnych pracodawców, zadaniem koordynatora ds. BHP jest wypracowanie modelu współpracy, który zapewni pełne bezpieczeństwo wszystkim pracownikom. W nadzorze nad pracą różnych podwykonawców kluczowe jest ustalenie zakresu odpowiedzialności całego personelu, a także budowanie odpowiedniej kultury komunikacyjnej wokół kwestii związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy.

W ramach partnerstwa biznesowego zapewnimy Ci wsparcie doświadczonych koordynatorów ds. BHP na budowie! Dzięki naszej pomocy współpraca pracowników różnych podwykonawców przebiegnie w sposób bezproblemowy!

Wykroczenie a naruszenie BHP na budowie – czym się różnią?

Każde świadome lub nieświadome naruszenie przepisów BHP na budowie bywa kwalifikowane jako wykroczenie. Przyjmuje się równocześnie, że przestępstwem jest każde wykroczenie, które naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbek na zdrowiu. Z takiej kwalifikacji czynu wyklucza się jednak sytuację, w której zdarzenie:

  • nie naraziło pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu;
  • naraziło pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, niemniej nie było bezpośrednie;
  • naraziło pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo, przy czym było ono lżejsze od utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu;
  • nie ma związku przyczynowego z wystąpieniem ryzyka dla utraty życia i uszczerbku na zdrowiu;
  • dotyczy osoby innej aniżeli pracownik.

Nie ryzykuj naruszenia przepisów BHP na placu budowy! Z zespołem Seli unikniesz konsekwencji ewentualnych zaniedbań!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top