Nadzór BHP w Olsztynie i okolicach
Partnerzy biznesowi cenią nasze wsparcie w ramach nadzorów BHP na budowie. Przy pomocy wykwalifikowanego personelu Seli wielu inwestorów, generalnych wykonawców i podwykonawców z Olsztyna i okolic z powodzeniem sfinalizowało inwestycje. Mamy świadomość, że branża budowlana jest sektorem o wysokim wskaźniku wypadkowości w miejscu pracy. W związku z powyższym czuwamy nad każdym etapem robót, dbając o odpowiednie przygotowanie i przeszkolenie pracowników. Kontrolujemy przestrzeganie zasad BHP, monitorujemy czynniki ryzyka i podejmujemy stosowne działania w przypadku wystąpienia zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzi bądź stanu mienia.
Skrupulatnie prowadzimy dokumentację budowy, przygotowując ją do kontroli zewnętrznych organów. Służymy fachową radą wszystkim uczestnikom procesu inwestycyjnego, zachowując w tych działaniach bezstronność.
Nadzór BHP nad podwykonawcami na budowie
W przypadku, gdy na jednym placu budowy równolegle pracuje kilka ekip od różnych pracodawców, warto zatrudnić koordynatora ds. BHP, który zadba o bezpieczeństwo i higienę pracy. Obowiązkiem koordynatora jest nie tylko ocena przestrzegania BHP przez wszystkie ekipy pracujące na danym terenie, ale także weryfikacja ich pozwoleń na wykonywanie pracy oraz uprawnień do obsługi sprzętu. Z uwagi na odmienny zakres obowiązków pracowników różnych pracodawców, zadaniem koordynatora ds. BHP jest wypracowanie modelu współpracy, który zapewni pełne bezpieczeństwo wszystkim pracownikom. W nadzorze nad pracą różnych podwykonawców kluczowe jest ustalenie zakresu odpowiedzialności całego personelu, a także budowanie odpowiedniej kultury komunikacyjnej wokół kwestii związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy.
W ramach partnerstwa biznesowego zapewnimy Ci wsparcie doświadczonych koordynatorów ds. BHP na budowie! Dzięki naszej pomocy współpraca pracowników różnych podwykonawców przebiegnie w sposób bezproblemowy!
Wykroczenie a naruszenie BHP na budowie – czym się różnią?
Każde świadome lub nieświadome naruszenie przepisów BHP na budowie bywa kwalifikowane jako wykroczenie. Przyjmuje się równocześnie, że przestępstwem jest każde wykroczenie, które naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbek na zdrowiu. Z takiej kwalifikacji czynu wyklucza się jednak sytuację, w której zdarzenie:
- nie naraziło pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu;
- naraziło pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, niemniej nie było bezpośrednie;
- naraziło pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo, przy czym było ono lżejsze od utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu;
- nie ma związku przyczynowego z wystąpieniem ryzyka dla utraty życia i uszczerbku na zdrowiu;
- dotyczy osoby innej aniżeli pracownik.
Nie ryzykuj naruszenia przepisów BHP na placu budowy! Z zespołem Seli unikniesz konsekwencji ewentualnych zaniedbań!