Nadzór BHP Łódź

Nadzór BHP w Łodzi i okolicach

Maksymą, którą kierujemy się w codziennej działalności, jest „zero wypadków przy pracy”. Od wielu lat wspieramy zatem inwestorów, generalnych wykonawców oraz firmy podwykonawcze w zapewnianiu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom procesu inwestycyjnego. Oferujemy partnerom biznesowym z Łodzi i okolic usługi profesjonalnego nadzoru BHP na budowie. Sprawdzamy przestrzeganie przepisów BHP na każdym etapie budowy. Służymy pomocą w odpowiednim zabezpieczaniu i znakowaniu terenu, jak również kontrolujemy pracowników podczas wykonywania robót, oceniając każdorazowo poziom ich bezpieczeństwa. Podejmujemy stosowne kroki w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości i rekomendujemy działania naprawcze, które pozwalają uniknąć zagrożeń dla życia lub zdrowia ludzi, a także uszkodzenia mienia. Kompleksowość tych usług pozwala nam spełniać najwyższe oczekiwania partnerów biznesowych.
Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór nad dokumentacją na budowie

Inwestycja budowlana wymaga systematycznego dokumentowania, które poświadcza przebieg poszczególnych jej etapów oraz ich zgodność z regulacjami prawnymi i obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. W związku z powyższym wśród zadań osoby odpowiedzialnej za nadzór BHP na budowie znajduje się kontrola dokumentacji, jak również zapewnienie jej transparentności i przygotowanie do ewentualnej kontroli zewnętrznej. Uwaga specjalisty od nadzoru BHP koncentruje się przede wszystkim na aktach pracowników: aktualności szkoleń BHP, badań lekarskich poświadczających zdolność do pracy, a także uprawnień do wykonywania prac niebezpiecznych i obsługi sprzętów czy maszyn budowlanych. W ramach nadzoru BHP wykonuje się również ocenę ryzyka zawodowego i analizuje potencjalne zagrożenia, uwzględniając w tym zakresie przydatność zaakceptowanych instrukcji, planu BIOZ czy IBWR. Osoba, trzymająca pieczę nad kwestiami bezpieczeństwa na placu budowy, jest zobligowana do regularnego sporządzania raportów dokumentujących przebieg pracy.

Zapewnimy rzetelny nadzór nad dokumentacją na Twojej budowie, dbając o jej kompletność. Z pomocą naszych ekspertów niestraszna Ci będzie kontrola instytucji zewnętrznych!

Kto może sprawować ogólny nadzór na budowie?

Za nadzór nad właściwym przebiegiem budowy odpowiadają różne podmioty. Z perspektywy administracyjnej prowadzą go organy administracji architektoniczno-budowlanej i organy nadzoru budowlanego. Warto podkreślić, że w zgodzie z prawem obowiązek nadzoru nad budową ciąży również na osobie inwestora. Może on zdecydować się na powołanie inspektora nadzoru inwestorskiego, który występuje z jego ramienia i reprezentuje jego interesy. Inspektor nadzoru inwestorskiego czuwa przede wszystkim nad zgodnością przebiegu prac budowlanych z dokumentacją projektową i pozwoleniem, jak również z obowiązującymi standardami i wiedzą techniczną. Ogólny nadzór na budowie nieco różni się od założeń nadzoru BHP, który koncentruje się przede wszystkim na kwestiach bezpieczeństwa i higieny pracy.

Jako przedstawiciele służby BHP służymy naszym partnerom biznesowym fachowym wsparciem w budowaniu kultury bezpieczeństwa w środowisku pracy — również na budowie!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top