Nadzór BHP Kraków

Nadzór BHP w Krakowie i okolicach

Nasza wieloletnia obecność w branży to gwarancja, że prowadzone przez specjalistów Seli nadzory BHP zapewnią najwyższe standardy bezpieczeństwa w przebiegu każdego procesu inwestycyjnego. Zachęcamy do współpracy inwestorów, generalnych wykonawców lub podwykonawców z Krakowa lub okolic, którzy potrzebują rzetelnego wsparcia w kreowaniu kultury bezpieczeństwa na placu budowy. W przebiegu dotychczasowej działalności mieliśmy okazję sprawować pieczę nad przebiegiem wielu inwestycji, również tych na wielką skalę. Zapewnialiśmy bezpieczeństwo podczas budowy linii elektroenergetycznej, hali paliw alternatywnych, farmy wiatrowej. Czuwaliśmy także nad BHP podczas rozbudowy elektrociepłowni, stacji paliw płynnych, zakładów produkcyjnych i budynków o przeznaczeniu magazynowo-biurowym. We wszystkich naszych działaniach kierujemy się najwyższymi standardami Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Dzięki temu wszyscy pracownicy nadzorowanych przez nas inwestycji mają zagwarantowane odpowiednie warunki pracy.
Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP przy pracach leśnych

Prace z zakresu gospodarki leśnej wymagają odpowiedniego przestrzegania przepisów BHP, co minimalizuje ryzyko dla zdrowia lub życia wykonujących je osób. Dotyczy to zwłaszcza prac związanych z pozyskiwaniem drewna i jego transportem, jak również z eksploatacją ciężkich sprzętów czy urządzeń technicznych. W tym zakresie obowiązkiem osoby odpowiedzialnej za nadzór BHP jest systematyczne monitorowanie warunków panujących na terenie prac leśnych, jak też oznakowanie stref niebezpiecznych. Specjalista BHP jest zobowiązany do analizy poziomu bezpieczeństwa prowadzonych robót, oceny przestrzegania przepisów BHP przez pracowników oraz kontroli stosowania przez nich środków ochrony indywidualnej. Jest także zobligowany do natychmiastowego wstrzymania prac w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia i podjęcia działań w celu ich usunięcia. W sytuacji stwierdzenia naruszeń na osobie nadzorującej BHP spoczywa odpowiedzialność za odsunięcie od pracy osoby, która nie przestrzega przepisów.

Specjaliści z Seli zapewnią kompleksowy nadzór nad bezpieczeństwem prac różnego typu, również tych z zakresu gospodarki leśnej!

Czym jest plan BIOZ?

BIOZ to Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia, który należy uznać za dokument regulujący kwestie zarządzania bezpieczeństwem w środowisku pracy, jakim jest teren budowy. Opracowuje się go indywidualnie dla każdej budowy, w przypadku gdy spełniony zostanie przynajmniej jeden warunek:

  • przewidywany czas trwania robót budowlanych przekroczy 30 dni roboczych, a liczba zatrudnionych pracowników będzie większa aniżeli 20 osób;
  • w ramach inwestycji będą wykonywane prace generujące wysokie ryzyko dla bezpieczeństwa (np. prace ziemne lub wysokościowe, prace z użyciem substancji chemicznych lub czynnych biologicznie, prace w okolicy linii wysokiego napięcia lub czynnych linii komunikacyjnych, prace wymagające użycia materiałów wybuchowych, prace polegające na montażu lub demontażu elementów o tonażu przekraczającym 1 tonę).

Plan BIOZ tworzy się na etapie poprzedzającym rozpoczęcie inwestycji budowlanej w celu poinformowania jej uczestników o potencjalnych zagrożeniach. Pozwala na powzięcie odpowiednich działań i środków zaradczych, które mają zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkim pracownikom oraz zredukować do minimum potencjalne ryzyko niepożądanych zdarzeń.

Potrzebujesz planu BIOZ dla swojej inwestycji? Eksperci z Seli podpowiedzą, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top