Nadzór BHP Gdynia

Nadzór BHP w Gdyni i okolicach

Zakres naszych usług obejmuje kompleksowe nadzory BHP nad budową. Zachęcamy do kontaktu inwestorów, generalnych wykonawców i podwykonawców, którzy prowadzą budowy na terenie Gdyni lub w okolicznych miejscowościach. Grono naszych specjalistów dba o najwyższe standardy bezpieczeństwa na terenach budowy, wdrażając rekomendacje sformułowane przez Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Profesjonalne wsparcie specjalistów z Seli minimalizuje ryzyko wypadków, pozwalając na realizowanie poszczególnych etapów inwestycji zgodnie z przewidzianym harmonogramem. Nasi eksperci czuwają nad przestrzeganiem zasad BHP przez pracowników i dbają o zgodność z przepisami prawa i obowiązującymi standardami bezpieczeństwa, chroniąc tym samym inwestorów i wykonawców przed ewentualnymi sankcjami z tytułu zaniedbań. Współpraca z Selą w ramach nadzoru BHP to pierwszy krok do inwestycyjnego sukcesu!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP nad pracą na wysokości

O pracy wysokościowej mówi się w sytuacji, gdy różnica pomiędzy posadzką a stanowiskiem pracy wynosi więcej aniżeli 1 metr. Do tej grupy zalicza się więc prace wykonywane na konstrukcjach budowlanych, dachach i stropach, kominach, rusztowaniach, drabinach czy innego typu podwyższeniu. Nie bez przyczyny bywają uznawane za czynności generujące duże zagrożenie dla zdrowia i życia. W związku z powyższym do wykonywania prac na wysokości konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawnień i stosowanie dodatkowych środków ochrony zbiorowej (np. rusztowań, siatek ochronnych, balustrad) i indywidualnej (uprzęży, punktów zakotwienia, podsystemów łącząco-amortyzujących). Prawo obliguje pracodawcę do zapewnienia osobom wykonującym prace na wysokości odpowiedniego nadzoru BHP, zakładając, że sprawująca go osoba ma czuwać nad wykonywaniem obowiązków w zgodzie z przepisami BHP oraz reagować w przypadku ich ewentualnych naruszeń.

Specjalizujemy się nie tylko w nadzorach BHP nad pracami na wysokości, ale także w szkoleniach pracowników wykonujących ten rodzaj prac niebezpiecznych. Skontaktuj się z nami i zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników!

Kiedy plan BIOZ jest obowiązkowy?

Wymóg posiadania planu BIOZ – Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia jest ściśle regulowany prawem. Szczegółowe przesłanki i warunki do jego opracowania zostały uwzględnione w drodze ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 roku (z późniejszymi zmianami). Zgodnie z tym dokumentem posiadanie planu BIOZ jest obligatoryjne w przypadku, gdy spełniony zostanie choćby jeden z warunków:

 • czas trwania robót budowlanych przekroczy 30 dni roboczych, a liczba zatrudnionych pracowników będzie nie mniejsza niż 20;
 • pracochłonność przekroczy 500 osobodni;
 • wykonywane roboty budowlane będą mieć status prac niebezpiecznych, co oznacza, że:
  • generują ryzyko upadku z wysokości, przysypania ziemią, utonięcia;
  • powodują zagrożenie dla zdrowia wskutek użycia substancji chemicznych, biologicznych lub promieniowania jonizującego;
  • są prowadzone w studniach, w tunelach, pod ziemią, w okolicy linii wysokiego napięcia, czynnych ciągów komunikacyjnych czy w miejscach, w których panuje atmosfera sprężonego powietrza;
  • wymagają zastosowania materiałów wybuchowych;
  • polegają na montażu lub demontażu elementów o tonażu przekraczającym 1 tonę.

Wprawdzie za sporządzenie planu BIOZ odpowiada kierownik budowy, aczkolwiek można to zadanie powierzyć innemu specjaliście. Eksperci z Seli polecają się do tego zadania!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top