Nadzór BHP w Gdańsku i okolicach
Oferujemy usługi profesjonalnego nadzoru BHP nad przebiegiem inwestycji budowlanych. Zapraszamy do współpracy inwestorów, generalnych wykonawców lub podwykonawców z Gdańska i okolic, którzy potrzebują wsparcia doświadczonych przedstawicieli służby BHP. Dbamy o bezpieczeństwo pracy, zarówno na niewielkich placach budowy, jak i w dużych zakładach produkcyjnych oraz inwestycjach o sporych rozmiarach. W naszym firmowym portfolio znajduje się choćby nadzór nad budową linii elektroenergetycznej, hali paliw alternatywnych, farmy wiatrowej, a także nad rozbudową elektrociepłowni, stacji paliw płynnych, zakładów produkcyjnych i budynków o przeznaczeniu magazynowo-biurowym. Bez względu na rodzaj inwestycji każdorazowo swym priorytetem czynimy najwyższe standardy bezpieczeństwa, umożliwiając w ten sposób terminową realizację powziętych celów!
Nadzór BHP przy pracach niebezpiecznych
Mianem prac szczególnie niebezpiecznych określa się czynności, które powodują zagrożenie dla zdrowia lub życia pracowników. Wśród nich wymienia się: roboty budowlane, remontowe czy rozbiórkowe; prace wykonywane bez przerwy w działalności zakładu; prace w pomieszczeniach zamkniętych; prace wysokościowe, a także prace z użyciem materiałów wybuchowych lub innych substancji uznanych za niebezpieczne. Wykonywanie prac szczególnie niebezpiecznych wymaga dodatkowych środków bezpieczeństwa i powinno być objęte kompleksowym nadzorem BHP. Odpowiedzialność w tym zakresie pracodawca może scedować na przedstawiciela służby BHP, zarówno zatrudnionego w danym zakładzie pracy, jak i na eksperta z firmy zewnętrznej. Osoba, sprawująca nadzór BHP, kontroluje wykonywanie prac w zgodzie z przepisami BHP i ochrony ppoż., czuwa nad stosowaniem środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, planuje działania i wykonuje instruktaż pracowników.
Udzielimy Twoim pracownikom profesjonalnego wsparcia podczas prac niebezpiecznych, dbając równocześnie o zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa!
Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków na budowie?
Branża budowlana bez wątpienia wiedzie prym w statystykach dotyczących wypadkowości w środowisku zatrudnienia. Specyfika pracy w budownictwie odpowiada za wielość i różnorodność zagrożeń, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia. Wśród najczęstszych przyczyn wypadków na budowie należy wymienić:
- brak odpowiedniej znajomości przepisów BHP bądź ich bagatelizowanie;
- niewłaściwą organizację stanowiska pracy;
- niestosowanie środków ochrony indywidualnej i zbiorowej;
- ryzykowne zachowania pracowników, lekceważenie zagrożeń;
- wadliwość maszyn budowlanych lub urządzeń;
- bariery pomiędzy pracownikami różnych szczebli (komunikacyjne, świadomościowe i wykonawcze).
Mając na uwadze zróżnicowanie czynników ryzyka występujących w branży budowlanej, należy uczynić priorytetem przestrzeganie przepisów BHP. Wsparcie wykwalifikowanego zespołu Seli zminimalizuje ryzyko wypadków na placu budowy!