Nadzór BHP Gdańsk

Nadzór BHP w Gdańsku i okolicach

Oferujemy usługi profesjonalnego nadzoru BHP nad przebiegiem inwestycji budowlanych. Zapraszamy do współpracy inwestorów, generalnych wykonawców lub podwykonawców z Gdańska i okolic, którzy potrzebują wsparcia doświadczonych przedstawicieli służby BHP. Dbamy o bezpieczeństwo pracy, zarówno na niewielkich placach budowy, jak i w dużych zakładach produkcyjnych oraz inwestycjach o sporych rozmiarach. W naszym firmowym portfolio znajduje się choćby nadzór nad budową linii elektroenergetycznej, hali paliw alternatywnych, farmy wiatrowej, a także nad rozbudową elektrociepłowni, stacji paliw płynnych, zakładów produkcyjnych i budynków o przeznaczeniu magazynowo-biurowym. Bez względu na rodzaj inwestycji każdorazowo swym priorytetem czynimy najwyższe standardy bezpieczeństwa, umożliwiając w ten sposób terminową realizację powziętych celów!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP przy pracach niebezpiecznych

Mianem prac szczególnie niebezpiecznych określa się czynności, które powodują zagrożenie dla zdrowia lub życia pracowników. Wśród nich wymienia się: roboty budowlane, remontowe czy rozbiórkowe; prace wykonywane bez przerwy w działalności zakładu; prace w pomieszczeniach zamkniętych; prace wysokościowe, a także prace z użyciem materiałów wybuchowych lub innych substancji uznanych za niebezpieczne. Wykonywanie prac szczególnie niebezpiecznych wymaga dodatkowych środków bezpieczeństwa i powinno być objęte kompleksowym nadzorem BHP. Odpowiedzialność w tym zakresie pracodawca może scedować na przedstawiciela służby BHP, zarówno zatrudnionego w danym zakładzie pracy, jak i na eksperta z firmy zewnętrznej. Osoba, sprawująca nadzór BHP, kontroluje wykonywanie prac w zgodzie z przepisami BHP i ochrony ppoż., czuwa nad stosowaniem środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, planuje działania i wykonuje instruktaż pracowników.

Udzielimy Twoim pracownikom profesjonalnego wsparcia podczas prac niebezpiecznych, dbając równocześnie o zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa!

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków na budowie?

Branża budowlana bez wątpienia wiedzie prym w statystykach dotyczących wypadkowości w środowisku zatrudnienia. Specyfika pracy w budownictwie odpowiada za wielość i różnorodność zagrożeń, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia. Wśród najczęstszych przyczyn wypadków na budowie należy wymienić:

  • brak odpowiedniej znajomości przepisów BHP bądź ich bagatelizowanie;
  • niewłaściwą organizację stanowiska pracy;
  • niestosowanie środków ochrony indywidualnej i zbiorowej;
  • ryzykowne zachowania pracowników, lekceważenie zagrożeń;
  • wadliwość maszyn budowlanych lub urządzeń;
  • bariery pomiędzy pracownikami różnych szczebli (komunikacyjne, świadomościowe i wykonawcze).

Mając na uwadze zróżnicowanie czynników ryzyka występujących w branży budowlanej, należy uczynić priorytetem przestrzeganie przepisów BHP. Wsparcie wykwalifikowanego zespołu Seli zminimalizuje ryzyko wypadków na placu budowy!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top