Nadzór BHP Częstochowa

Nadzór BHP w Częstochowie i okolicach

Duże doświadczenie w służbie BHP czyni naszą firmę najlepszym wyborem dla wszystkich tych, którzy potrzebują profesjonalnego nadzoru BHP nad budową w Częstochowie lub w pobliskich lokalizacjach. Nasi koordynatorzy odpowiadają za właściwe przygotowanie terenu prac budowlanych oraz prawidłowość jego oznakowania. Z wymaganą pieczołowitością czuwamy nad poprawną organizacją stanowisk pracy, sprawnością maszyn budowlanych, przeszkoleniem pracowników oraz aktualnością ich uprawnień. Regularnie kontrolujemy każdy etap robót pod kątem zgodności z przepisami BHP i ochrony ppoż., jak również dbamy o kompletność niezbędnej dokumentacji, przygotowując ją do kontroli zewnętrznych instytucji. Zajmujemy się również przeprowadzaniem audytów BHP oraz wdrażaniem rekomendacji pokontrolnych. Zdejmujemy ciężar odpowiedzialności z inwestorów i wykonawców, wspierając ich w budowaniu bezpieczeństwa na terenie inwestycyjnym!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP nad budową farm wiatrowych

Obserwowana w ostatnich latach sukcesywnie rosnąca popularność energii wiatrowej stawia budownictwo przed nowymi wyzwaniami. Jednym z nich jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas budowy i eksploatacji farm wiatrowych. Zadania nadzoru BHP w tym zakresie obejmują:

  • opracowanie dokumentacji BHP, która uwzględnia specyfikę prowadzonej inwestycji (planu BIOZ, planu HSSE);
  • sporządzenie instrukcji postępowania w przypadku niepożądanych zdarzeń (instrukcji ewakuacji, planu pierwszej pomocy);
  • opracowanie procedur lub rekomendacji dotyczących pracy na poszczególnych stanowiskach;
  • identyfikację czynników ryzyka dla stanowisk pracy;
  • prowadzenie stałego nadzoru nad przebiegiem robót;
  • organizację szkoleń BHP dla pracowników;
  • nadzorowanie zgodności stanu faktycznego z wymogami BHP, ochrony ppoż. oraz z regulacjami związanymi z ochroną środowiska;
  • wykonywanie cyklicznych audytów BHP;
  • kontrolowanie terenu inwestycji pod kątem właściwego wydzielenia stref niebezpiecznych, składowania towarów niebezpiecznych, sprawności maszyn i uprawnień pracowników do ich obsługi.

Jakie są zalety nadzoru BHP na budowie?

Nadzór BHP nad przebiegiem budowy przynosi szereg korzyści nie tylko dla inwestora oraz wykonawcy robót, ale także dla wszystkich pracowników i pozostałych uczestników procesu inwestycyjnego. Obiektywna ocena eksperta pozwala na budowanie kultury bezpieczeństwa, przy uwzględnieniu obowiązujących przepisów prawa i powszechnie akceptowanych standardów. Obecność osoby odpowiedzialnej za BHP na budowie jest kluczowa dla zagospodarowania terenu robót, jego oznakowania i wydzielenia stref niebezpiecznych. Specjalista ds. BHP zajmuje się regularną oceną stanu technicznego pojazdów i dopuszczaniem ich do pracy, czuwa nad aktualnością szkoleń i badań lekarskich pracowników, a także weryfikuje ich uprawnienia do obsługi maszyn. Kompleksowy nadzór BHP umożliwia kontrolę bezpieczeństwa na poszczególnych etapach prac i identyfikuje zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników, które mogą generować koszty czy powodować opóźnienia w realizacji kolejnych etapów inwestycji.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo na placu budowy to gwarancja terminowej finalizacji inwestycji. Z nami możesz mieć pewność, że przebiegnie ona w sposób niezakłócony!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top