Nadzór BHP Chorzów

Nadzór BHP w Chorzowie i okolicach

Od wielu lat gwarantujemy naszym klientom najwyższe standardy bezpieczeństwa w ramach profesjonalnych nadzorów BHP nad budową. W dotychczasowej działalności mieliśmy przyjemność wspierać wielu inwestorów, wykonawców i podwykonawców z Chorzowa i okolic, zapewniając im bezpieczną finalizację prac budowlanych. W każdym przypadku dbaliśmy o właściwe warunki pracy oraz ich zgodność z obowiązującymi regulacjami i wymogami. Nasi pracownicy mogą poszczycić się dużym doświadczeniem w koordynowaniu BHP inwestycji, takich jak: budowa linii elektroenergetycznej, hali paliw alternatywnych, farmy wiatrowej; rozbudowa elektrociepłowni, stacji paliw płynnych, zakładów produkcyjnych i budynków o przeznaczeniu magazynowo-biurowym. Zawsze czuwamy nad przebiegiem każdego etapu procesu inwestycyjnego: od przygotowania terenu, przez każdą fazę robót właściwych, aż po odbiór. Naszym priorytetem jest zagwarantowanie wszystkim pracownikom najwyższego poziomu bezpieczeństwa!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP nad pracami w pobliżu linii elektroenergetycznych

Bezpieczeństwo prac w pobliżu urządzeń oraz linii elektroenergetycznych wymaga odpowiedniej koordynacji BHP z uwagi na relatywnie wysokie zagrożenie dla życia i zdrowia wykonujących ją osób. Warto pamiętać, że obecność napowietrznych linii elektroenergetycznych, zwłaszcza na placu budowy, generuje ryzyko ich zerwania czy przypadkowego dotknięcia przez maszyny budowlane. Niebezpieczeństwo stwarza także potencjalne uszkodzenie słupów lub izolacji linii, a także przeskok napięcia. Mając to na uwadze, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie prac wykonywanych w pobliżu linii elektroenergetycznych. Zgodnie ze standardami prace te powinny być wykonywane pod nadzorem osoby posiadającej stosowne uprawnienia i w oparciu o IBWR – Instrukcję Bezpiecznego Wykonywania Robót. Wymagają one odpowiedniego przygotowania terenu, identyfikacji i inwentaryzacji linii napięcia oraz wprowadzenia właściwej organizacji np. oznakowania terenu i wyznaczenia stref niebezpiecznych o szerokości dostosowanej do poziomu napięcia.

Potrzebujesz nadzoru eksperta z zakresu BHP nad pracami w pobliżu linii elektroenergetycznych? Skontaktuj się z nami i uzyskaj wsparcie zespołu specjalizującego się w zabezpieczaniu terenów znajdujących się „pod napięciem”!

Kto odpowiada za bezpieczeństwo na placu budowy?

Przebieg procesu budowlanego charakteryzuje się pewnego rodzaju hierarchią. Zakres kompetencji i obowiązków poszczególnych podmiotów dość precyzyjnie określono literą prawa. W przypadku inwestycji budowlanych o sporych rozmiarach odpowiedzialność za bezpieczeństwo wszystkich osób spoczywa na inwestorze i kierowniku budowy, który w tym przypadku jest zobligowany do sporządzenia planu BIOZ – Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia. Pewne wątpliwości budzi jednak zakres odpowiedzialności za stan BHP na budowie domu jednorodzinnego, zwłaszcza realizowanej w systemie gospodarczym. Jako że w tym przypadku sporządzenie BIOZ nie jest obligatoryjne, odpowiedzialność ponoszą równomiernie inwestor, kierownik budowy oraz wykonawca robót budowlanych. W głównej mierze to jednak na kierowniku budowy (bądź na koordynatorze BHP na budowie) spoczywa największa odpowiedzialność za sposób organizacji i przebieg robót.

Zapewnimy najwyższy poziom bezpieczeństwa na każdym placu budowy! Realizujesz dużą inwestycję i musisz sporządzić plan BIOZ, a może czeka Cię budowa domu jednorodzinnego? W każdym przypadku możesz liczyć na specjalistyczny nadzór BHP doświadczonego zespołu Seli!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top