Nadzór BHP Bytom

Nadzór BHP w Bytomiu i okolicach

Specjalizujemy się w prowadzeniu nadzorów BHP nad przebiegiem inwestycji budowlanych. Zapraszamy do współpracy inwestorów, generalnych wykonawców i podwykonawców z Bytomia i okolicznych miejscowości. Wieloletnia obecność w branży zapewniła nam doświadczenie w budowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa w środowisku pracy obarczonym wysokim ryzykiem wypadkowości, a takim jest niewątpliwie plac budowy. Nasi eksperci czuwają nad właściwym przygotowaniem terenu robót budowlanych, jak również regularnie kontrolują poziom bezpieczeństwa prowadzonych prac oraz ich zgodność z przepisami BHP. Systematycznie weryfikują stan techniczny sprzętów oraz sprawdzają przeszkolenie i aktualność uprawnień wszystkich pracowników zatrudnionych na budowie. Ze specjalistą BHP z Seli możesz mieć pewność, że realizacja inwestycji przebiega w zgodzie z wymogami!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP nad robotami dekarskimi

Roboty dekarskie można niewątpliwie zaliczyć do kategorii prac niebezpiecznych, o czym przesądza praca na wysokości oraz na powierzchni o względnie dużym nachyleniu. Specyfika tej pracy stwarza wysokie ryzyko wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W związku z powyższym wymaga szczególnej czujności w zakresie zgodności z obowiązującymi standardami BHP. Nadzór BHP nad robotami dekarskimi obejmuje opracowanie rekomendacji dotyczących stosowania środków ochrony zbiorowej (rusztowań zewnętrznych przyściennych, pomostów, balustrad i siatek ochronnych) oraz środków ochrony indywidualnej (hełmów, ubrań roboczych i butów ochronnych, lin zabezpieczających. W polu uwagi specjalisty ds. BHP powinno znaleźć się również odpowiednie zabezpieczenie powierzchni dachu przed wpadnięciem pracownika do środka. Niezbędne jest również zaproponowanie techniki usuwania odpadów i materiałów z dachu oraz zabezpieczenie terenu robót przed dostępem osób nieuprawnionych. W ramach nadzoru BHP należy również bezwzględnie kontrolować dokumentację pracowniczą oraz aktualność uprawnień pracowników.

Specjalizujemy się nie tylko w nadzorach BHP nad robotami dekarskimi, ale także organizujemy szkolenia specjalistyczne dla osób pracujących na wysokości. Z nami kompleksowo zadbasz o bezpieczeństwo swoich pracowników!

Jakie są obowiązki pracowników budowlanych w ramach BHP?

Każdy pracownik zaangażowany w inwestycję budowlaną jest zobligowany do wykonywania obowiązków z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Wymaga się od niego uczestnictwa w szkoleniach BHP oraz opanowania wiedzy z tego obszaru w stopniu zadowalającym. Pracownik na budowie jest zobowiązany do odpowiedniego zabezpieczenia stanowiska pracy, a także do stosowania środków ochrony indywidualnej i zbiorowej. Celem każdej osoby uczestniczącej w procesie inwestycyjnym powinna być redukcja potencjalnego ryzyka wystąpienia działań niepożądanych, które mogłyby stworzyć zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego lub spowodować uszkodzenie mienia. W przypadku wystąpienia tego typu zdarzeń pracownik powinien bezzwłocznie poinformować o tym fakcie kierownika budowy lub osobę nadzorującą kwestie związane z BHP na placu budowy.

W ramach nadzoru BHP zadbamy o dokładne przygotowanie pracowników budowlanych do wykonywania obowiązków w zgodzie z aktualnymi przepisami!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top