Nadzór BHP Bydgoszcz

Nadzór BHP w Bydgoszczy i okolicach

Zespół wykwalifikowanych specjalistów z Seli świadczy profesjonalne usługi nadzoru BHP nad inwestycjami budowlanymi na terenie Bydgoszczy lub w okolicznych miejscowościach. Wespół z inwestorami, generalnymi wykonawcami lub podwykonawcami czuwamy nad zapewnieniem pełnego bezpieczeństwa w środowisku pracy, gwarantując tym samym właściwy przebieg każdego etapu procesu inwestycyjnego. Nasi eksperci służą wsparciem w fazie przygotowawczej, czuwając nad zagospodarowaniem placu budowy w zgodzie z obowiązującymi standardami. Kontrolujemy pozom przestrzegania zasad BHP w trakcie robót budowlanych, zapewniając bezpieczeństwo wszystkim osobom zaangażowanym w ich wykonywanie. W polu naszych zainteresowań mieści się również nadzór nad prowadzeniem dokumentacji budowlanej oraz weryfikacja jej zgodności z wymaganiami zewnętrznych organów kontrolnych.

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP nad pracami w przestrzeniach zamkniętych i niebezpiecznych

Przestrzenie zamknięte to kanały ściekowe i burzowe, studnie, studzienki kanalizacyjne, szamba, urządzenia i tunele technologiczne, rurociągi, zbiorniki produkcyjne bądź kotły. Do przestrzeni niebezpiecznych zalicza się z kolei otwarte obiekty technologiczne oczyszczalni ścieków i przepompowni, osadniki, a także otwarte komory fermentacyjne. Prace w tego typu przestrzeniach cechuje wysokie ryzyko wypadku, którego skutkiem może być śmierć lub trwały uszczerbek na zdrowiu. Wśród najważniejszych zagrożeń wymienić należy przede wszystkim niebezpieczeństwo uduszenia wskutek kontaktu z gazami trującymi i szkodliwymi substancjami, jak również ograniczony dostęp tlenu. Nadzór BHP nad pracami w przestrzeniach zamkniętych i niebezpiecznych powinien obejmować odpowiednie przygotowanie i organizację środków ochrony osobistej: sprzętu ochrony dróg oddechowych czy sprzętu służącego do asekuracji. Przed przystąpieniem do wykonywania prac w tym miejscach rekomenduje się badanie składu atmosfery, a także opracowanie instrukcji dotyczącej postępowania w przypadku wypadku.

Nasi eksperci zapewniają kompleksowy nadzór BHP, dbając równocześnie o zachowanie bezpieczeństwa podczas wykonywania prac w przestrzeniach zamkniętych i niebezpiecznych! Skontaktuj się z nami i poznaj ofertę!

Jakie są obowiązki pracodawcy na placu budowy?

Zgodnie z zapisami Kodeksu Pracy pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na budowie. Oczekuje się od niego niedopuszczania do świadczenia pracy osób nieposiadających odpowiednich kompetencji zawodowych i uprawnień. W gestii pracodawcy pozostaje przygotowanie wszystkich pracowników do wykonywania obowiązków na przypisanym im stanowisku pracy. W związku z powyższym to na pracodawcy spoczywa obowiązek kierowania pracowników na badania lekarskie oraz organizacji szkoleń BHP. Powinien on również zadbać o systematyczne analizy ryzyka zawodowego oraz zapewnienie środków ochrony indywidualnej i zbiorowej.
Jesteś pracodawcą w branży budowlanej i potrzebujesz specjalistycznego wsparcia specjalisty od BHP? Wsparcie doświadczonego zespołu Seli pozwoli Ci realizować obowiązki bez obaw o zaniedbania!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top