Nadzór BHP Białystok

Nadzór BHP w Białymstoku i okolicach

Specjalizujemy się w prowadzeniu kompleksowych nadzorów BHP nad przebiegiem inwestycji budowlanych w Białymstoku i okolicznych miejscowościach. Mając świadomość wysokiego wskaźnika wypadkowości w tego typu środowisku pracy, koncentrujemy się na wszystkich aspektach bezpieczeństwa. Nasi specjaliści świadczą usługi fachowego doradztwa nie tylko generalnym wykonawcom i podwykonawcom, ale także inwestorom. Zajmujemy się dostosowaniem terenu robót do wymogów BHP i ochrony ppoż., jak również czuwamy nad sprawną realizacją każdego etapu działań. Weryfikujemy także zgodność dokumentacji budowy z obowiązującymi regulacjami. Priorytetem wszystkich naszych działań jest zapewnienie terminowej realizacji inwestycji oraz minimalizacja ryzyka niepożądanych zdarzeń, które determinują zagrożenie dla zdrowia lub życia jej uczestników!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Nadzór BHP

Nadzór BHP nad przygotowaniem terenu budowy

Gwarancją bezproblemowego przebiegu inwestycji budowlanej jest właściwe przygotowanie terenu robót, które należy przeprowadzić ze szczególnym uwzględnieniem przepisów BHP i ochrony ppoż. Działania te mieszczą się w zakresie kompetencji kierownika budowy, ale także osoby powołanej do pełnienia nadzoru BHP na budowie.

Wśród szczegółowych obowiązków należy wymienić: 

  • zabezpieczenie budowy przed dostępem osób nieupoważnionych;
  • organizowanie informacyjnych szkoleń BHP dla osób rozpoczynających pracę na budowie;
  • wydzielenie stref składowania materiałów, w tym materiałów niebezpiecznych;
  • ustalenie zasad gospodarowania odpadami, ich składowania i utylizacji;
  • dbałość o stosowanie przez pracowników środków ochrony zbiorowej i indywidualnej;
  • oddzielenie od dróg ciągów komunikacji kołowej i ścieżek dla pieszych;
  • właściwe oznakowanie terenu budowy;
  • dostosowanie placu budowy do wymogów ochrony przeciwpożarowej;
  • opracowanie instrukcji i zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń niepożądanych;
  • zapewnienie regularnego przeglądu instalacji elektrycznych.

Zadbamy o odpowiednie i kompleksowe przygotowanie terenu inwestycyjnego w zgodzie z obowiązującymi przepisami i rekomendacjami Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie!

Jakie dokumenty regulują kwestie BHP na budowie?

Z uwagi na fakt, że miejsce budowy jest środowiskiem pracy podstawowe zastosowanie w regulacji związanych z nim kwestii ma zwłaszcza Kodeks Pracy, który szczegółowo określa zakres obowiązków pracodawcy. Rekomendacje, dotyczące przebiegu procesu inwestycyjnego, zostały doprecyzowane również w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. Można w nim znaleźć dokładne wymagania odnoszące się do sposobu przygotowania terenu budowy i jego zagospodarowania, warunków obsługi urządzeń technicznych oraz sprzętu, montażu zabezpieczeń. We wspomnianym akcie normatywnym prawodawca określił również zasady wykonywania prac niebezpiecznych np. prac na wysokości czy czynności realizowanych w otoczeniu materiałów wybuchowych. Ogólne przepisy BHP, regulujące aspekty stosowania środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, znalazły także rozwinięcie w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

W trakcie wieloletniej działalności pomogliśmy już wielu inwestorom terminowo i bezproblemowo zakończyć inwestycję budowlaną. Wystarczy, że zgłosisz się do nas, a pomożemy także i Tobie!

Nadzór BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesuje Cię wsparcie eksperta od BHP przy inwestycji budowlanej w innym mieście? Prowadzimy specjalistyczne nadzory BHP na terytorium całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Zapewnij bezpieczeństwo inwestycji w myśl zasady „zero tolerancji dla wypadków na budowie”!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top