Nadzór BHP w Białymstoku i okolicach
Specjalizujemy się w prowadzeniu kompleksowych nadzorów BHP nad przebiegiem inwestycji budowlanych w Białymstoku i okolicznych miejscowościach. Mając świadomość wysokiego wskaźnika wypadkowości w tego typu środowisku pracy, koncentrujemy się na wszystkich aspektach bezpieczeństwa. Nasi specjaliści świadczą usługi fachowego doradztwa nie tylko generalnym wykonawcom i podwykonawcom, ale także inwestorom. Zajmujemy się dostosowaniem terenu robót do wymogów BHP i ochrony ppoż., jak również czuwamy nad sprawną realizacją każdego etapu działań. Weryfikujemy także zgodność dokumentacji budowy z obowiązującymi regulacjami. Priorytetem wszystkich naszych działań jest zapewnienie terminowej realizacji inwestycji oraz minimalizacja ryzyka niepożądanych zdarzeń, które determinują zagrożenie dla zdrowia lub życia jej uczestników!
Nadzór BHP nad przygotowaniem terenu budowy
Wśród szczegółowych obowiązków należy wymienić:
- zabezpieczenie budowy przed dostępem osób nieupoważnionych;
- organizowanie informacyjnych szkoleń BHP dla osób rozpoczynających pracę na budowie;
- wydzielenie stref składowania materiałów, w tym materiałów niebezpiecznych;
- ustalenie zasad gospodarowania odpadami, ich składowania i utylizacji;
- dbałość o stosowanie przez pracowników środków ochrony zbiorowej i indywidualnej;
- oddzielenie od dróg ciągów komunikacji kołowej i ścieżek dla pieszych;
- właściwe oznakowanie terenu budowy;
- dostosowanie placu budowy do wymogów ochrony przeciwpożarowej;
- opracowanie instrukcji i zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń niepożądanych;
- zapewnienie regularnego przeglądu instalacji elektrycznych.
Zadbamy o odpowiednie i kompleksowe przygotowanie terenu inwestycyjnego w zgodzie z obowiązującymi przepisami i rekomendacjami Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie!
Jakie dokumenty regulują kwestie BHP na budowie?
Z uwagi na fakt, że miejsce budowy jest środowiskiem pracy podstawowe zastosowanie w regulacji związanych z nim kwestii ma zwłaszcza Kodeks Pracy, który szczegółowo określa zakres obowiązków pracodawcy. Rekomendacje, dotyczące przebiegu procesu inwestycyjnego, zostały doprecyzowane również w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. Można w nim znaleźć dokładne wymagania odnoszące się do sposobu przygotowania terenu budowy i jego zagospodarowania, warunków obsługi urządzeń technicznych oraz sprzętu, montażu zabezpieczeń. We wspomnianym akcie normatywnym prawodawca określił również zasady wykonywania prac niebezpiecznych np. prac na wysokości czy czynności realizowanych w otoczeniu materiałów wybuchowych. Ogólne przepisy BHP, regulujące aspekty stosowania środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, znalazły także rozwinięcie w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
W trakcie wieloletniej działalności pomogliśmy już wielu inwestorom terminowo i bezproblemowo zakończyć inwestycję budowlaną. Wystarczy, że zgłosisz się do nas, a pomożemy także i Tobie!