Audyt BHP Zabrze

Audyty BHP w Zabrzu i okolicach

Specjalizujemy się w przeprowadzaniu specjalistycznych audytów BHP w zakładach pracy z całej Polski. Zachęcamy do współpracy przedsiębiorców prowadzących działalność w Zabrzu oraz w okolicznych miejscowościach. Oceniamy warunki zatrudnienia i stan bezpieczeństwa na poszczególnych stanowiskach, jak również sprawdzamy aktualność i poprawność prowadzenia dokumentacji firmowej: instrukcji BHP, dokumentów pracowniczych, programów szkoleniowych i przeglądów technicznych maszyn. Analizujemy sposób sporządzania i transparentność dokumentacji powypadkowej oraz metodologię pomiarów ryzyka zawodowego. Kontrolujemy również system reagowania w przypadku zagrożeń, oceniając poprawność procedur w przebiegu akcji gaśniczo-ratowniczych i pomocy przedmedycznej. Identyfikujemy nieprawidłowości w zarządzaniu systemem bezpieczeństwa i proponujemy rozwiązania na rzecz ich niwelacji.

Audyty BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Audyty BHP

Obszary kontroli podczas audytu BHP

W ramach audytu BHP przeprowadza się wnikliwą ocenę funkcjonowania przedsiębiorstwa na wielu płaszczyznach. Przedmiotem oceny są warunki panujące w środowisku zatrudnienia oraz poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania obowiązków zawodowych na poszczególnych stanowiskach pracy. Uwaga audytora koncentruje się na dokumentacji firmowej: instrukcji BHP, systemie szkoleń, dokumentacji pracowniczej i ewidencjonowaniu wypadków przy pracy. Kontroli poddaje się również stan techniczny urządzeń wchodzących w skład parku maszynowego, bezpieczeństwo ich używania przez personel oraz sposób gospodarowania środkami ochrony osobistej. Ważnym elementem audytu BHP jest również ocena systemu pierwszej pomocy i zasad ochrony przeciwpożarowej.

Potrzebujesz kompleksowego audytu BHP w swoim zakładzie pracy? Nasi specjaliści przeprowadzą szczegółową ocenę stanu bezpieczeństwa i zaproponują działania na rzecz niwelacji nieprawidłowości!

Wpływ audytu na budowanie kultury bezpieczeństwa

Profesjonalne usługi audytowe służą wielowymiarowej ocenie stanu bezpieczeństwa w firmie oraz weryfikacji poziomu przestrzegania obowiązujących przepisów. W ramach audytu BHP analizuje się bezpieczeństwo na stanowisku pracy oraz przyjęte metody minimalizacji czynników ryzyka zawodowego. W trakcie szczegółowych kontroli stanu BHP identyfikuje się słabe strony funkcjonowania organizacji, a w raporcie pokontrolnym formułuje propozycje działań naprawczych i prewencyjnych. Wdrożenie rekomendacji pokontrolnych w sposób znaczący minimalizuje ryzyko niepożądanych wydarzeń, takich jak wypadki przy pracy, awarie maszyn czy przerwy w ciągłości działalności. Podnosi to poziom bezpieczeństwa w środowisku zatrudnienia, zapewniając optymalne warunki pracy personelowi i odpowiednie gospodarowanie mieniem. Rzetelnie przeprowadzony audyt sprzyja zatem budowaniu kultury bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie.

Skorzystaj ze wsparcia ekspertów z Seli podczas audytów BHP i zapewnij swojej firmie bezpieczeństwo na najwyższym poziomie!

Audyty BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesują Cię usługi audytowe w innym mieście? Wykonujemy rzetelne audyty BHP w ramach współpracy z partnerami biznesowymi z całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Skup się na rozwoju firmy, a jej bezpieczeństwo pozostaw w naszych rękach!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top