Audyt BHP Toruń

Audyt BHP Toruń

BHP to jeden z najważniejszych elementów w firmie. Bezpieczne wykonywanie zadań zwiększa wydajność pracowników. Zapewnienie im bezpieczeństwa jest także wymogiem prawa pracy. Z poniższej treści dowiedzą się Państwo, dlaczego warto zdecydować się na audyt BHP Toruń w Sela BHP.

Sela BHP - audyty BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Sela BHP - audyty BHP

Audyt BHP Toruń - dla kogo?

Ze względu na osiemnaście lat doświadczenia nie zamykamy się na żadną firmę. Potrafimy zbadać stan polityki BHP w firmach zarówno mikroskopijnych, jak i wielkich. Nie straszna nam także żadna branża. Od początku istnienia naszej firmy przeprowadziliśmy tysiące audytów w każdej branży na polskim rynku. Nasze zespoły audytorskie złożone są wyłącznie w wykształconych i doświadczonych specjalistów. Z tego powodu nasz audyt BHP Toruń jest jednym z najbardziej cenionych. Doceniają go nawet najbardziej wymagający Klienci.

Działania audytorskie prowadzimy we współpracy z kadrą kierowniczą i samymi pracownikami Klienta. Aby nasza kompleksowa usługa spełniła swoje założenia, potrzebujemy dostępu do wszelkich pomieszczeń i dokumentów. Podczas audytu będziemy także przyglądać się rzeczywistym praktykom stosowanym w zakładzie pracy.

Jakie cele ma audyt BHP Toruń?

W ramach audytu nasi specjaliści sporządzą bardzo szczegółowy raport na temat stanu BHP w zakładzie pracy. Jednak jest on jedynie środkiem do faktycznego celu, którym jest poprawa jakości bezpieczeństwa pracowników. Raport zostanie uwieńczony równie szczegółowymi i uzasadnionymi rekomendacjami. Dzięki nim możliwe stanie się także poprawienie każdej luki, jaka została wykryta. Nie zostawiamy Klientów samych z naszymi zaleceniami. Jeśli zostanie wyrażona taka wola, nasi fachowcy mogą także przeprowadzić proces wdrażania zaleceń.

Sela BHP - audyty BHP
Sela BHP - audyty BHP

Co zostaje zbadane w ramach audytu?

Audyt BHP Toruń to usługa bardzo kompleksowa. W jego trakcie nasz specjalistyczny zespół audytorski nie pomija jakichkolwiek aspektów. Weryfikacji podlega przykładowo medycyna pracy. Audytorzy wybiorą kartoteki medyczne kilku losowo wybranych pracowników i wnikliwie się im przyjrzą. Sprawdzona zostanie także umowa zawarta przez zakład pracy z lekarzem medycyny pracy.

Niemniej istotne są szkolenia BHP, zarówno wstępne i okresowe, jak i specjalistyczne. Dla bezpieczeństwa w miejscu pracy kluczowa jest ich zgodność z wymaganym prawem materiałem, a także ważność. Uchybienia na tym polu są szczególnie niebezpieczne. Sprawdzona zostanie nie tylko dokumentacja szkoleń BHP, lecz jej całokształt. Ocenie podlegać będą między innymi analizy ryzyka zawodowego, protokoły z wypadków, dokumentacja sprzętu (porównana zostanie ze stanem rzeczywistym). Uwaga zostanie także poświęcona porządkowi w dokumentacji.

Audyt obejmie także procedury, instrukcje i zarządzenia BHP, w tym także te dotyczące ewakuacji i udzielania pierwszej pomocy. Nacisk położony zostanie na ich zgodność z aktualnymi standardami i zrozumiałość dla pracowników. Ich niezrozumiałość może wszakże być przyczyną niewłaściwej realizacji w sytuacji kryzysowej.

Audytorzy przyjrzą się także stanowi samego budynku, w którym odbywa się praca. Zwrócą uwagę na jego klimatyzację, ogrzewanie, oświetlenie. Zainteresują się także pracami konserwacyjnymi, materiałami zastosowanymi do budowy czy czynnikami szkodliwymi zastanymi na miejscu.

Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Przewiń do góry