Audyt BHP Sosnowiec

Audyty BHP w Sosnowcu i okolicach

Jesteśmy firmą z kilkunastoletnim doświadczeniem w kompleksowej obsłudze zakładów pracy z zakresu BHP i ochrony ppoż. Celem, który motywuje nas do ustawicznego rozwoju, jest budowanie świadomości na temat roli bezpieczeństwa w środowisku pracy. Realizujemy ten priorytet w ramach profesjonalnych audytów BHP, które wykonujemy również w Sosnowcu i okolicznych miejscowościach. Koncentrujemy się przede wszystkim na wnikliwej ocenie systemu zarządzania bezpieczeństwem w przedsiębiorstwach. Podczas wielopłaszczyznowej analizy działalności firmy wskazujemy jej właścicielom poprawnie funkcjonujące mechanizmy. Z wielką dokładnością identyfikujemy również luki bezpieczeństwa, rekomendując rozwiązania i propozycje zmian, których celem jest poprawa warunków pracy personelu.

Audyty BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Audyty BHP

Czy audyt BHP jest obowiązkowy dla każdego pracodawcy?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa właściciel zakładu pracy jest zobligowany do regularnych kontroli stanu BHP. Audyt BHP powinien wykonywać systematycznie każdy pracodawca, który dba o bezpieczeństwo w swojej firmie! Szczegółowa kontrola gwarantuje szereg korzyści, wśród których warto wymienić identyfikację wąskich gardeł w systemie zarządzania bezpieczeństwem. Audyt, przeprowadzony przez wykwalifikowany zespół, wskazuje obszary wymagające usprawnień. Sprzyja budowaniu kultury bezpieczeństwa, która jest istotna nie tylko z perspektywy interesów pracodawcy, ale także zatrudnionego personelu. Praca w bezpiecznym środowisku podnosi morale pracowników i poprawia efektywność ich działań, a także minimalizuje ryzyko niepożądanych zdarzeń.

Mając na uwadze powyższe korzyści, warto zlecić wykonanie audytu BHP profesjonalistom. Zespół ekspertów z Seli to gwarancja satysfakcji z usług audytowych!

Rola audytów w ocenie przestrzegania przepisów BHP przez pracowników

Audyty BHP przedstawiają obraz funkcjonowania organizacji z uwzględnieniem wydolności systemu zarządzania bezpieczeństwem. Pozwalają wykryć wszelkie nieprawidłowości, które w perspektywie krótko- lub długoterminowej mogą stanowić realne zagrożenie dla efektywności firmy oraz bezpieczeństwa zatrudnionego w niej personelu. W związku z powyższym jednym z wielu obszarów kontroli jest czynnik ludzki – najsłabsze ogniwo w systemie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Nie podlega dyskusji, że to właśnie błędy pracowników i ich niesubordynacja w przestrzeganiu przepisów BHP najczęściej odpowiadają za wypadki przy pracy, które są przyczyną strat finansowych w związku z postępowaniami odszkodowawczymi. Rzetelny audyt pozwala zweryfikować poziom przestrzegania przepisów BHP przez pracowników w zakresie organizacji stanowiska pracy, poprawnej obsługi maszyn czy właściwego używania środków ochrony indywidualnej.

Zleć nam audyt, a my ocenimy, czy Twoi pracownicy wykonują swoje obowiązki w zgodzie z przepisami BHP!

Audyty BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesują Cię usługi audytowe w innym mieście? Wykonujemy rzetelne audyty BHP w ramach współpracy z partnerami biznesowymi z całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Skup się na rozwoju firmy, a jej bezpieczeństwo pozostaw w naszych rękach!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top