Audyt BHP Kraków

Audyt BHP Kraków

Zakres naszych usług przede wszystkim w sposób kompleksowy obejmuje wszelkie prace związane z BHP. Jednym z najistotniejszych elementów działań w zakresie BHP, które przeprowadzamy dla naszych klientów są audyty BHP i PPOŻ. Jesteśmy profesjonalistami w tym co robimy, dlatego świadczymy swoje usługi na terenie całego kraju, a nawet w zagranicznych oddziałach polskich przedsiębiorstw na terenie naszych zachodnich i południowych sąsiadów.

Jeśli zatem przykładowo szukają Państwo informacji, kto przeprowadza specjalistyczne audyty BHP w Krakowie polecamy zapoznanie się z naszą ofertą. Nie ograniczamy się również do pojedynczych branż, lecz w profesjonalny sposób wspieramy zarówno klientów usługowych, przemysłowych, produkcyjnych, czy też administracyjnych, uwzględniając specyfikę ich pracy.

Nasze usługi są dedykowane zarówno dla firm, które chcą przeprowadzić weryfikację poprawności działania swoich struktur BHP, jak i takich, które potrzebują dopiero wytycznych przy ich wdrażaniu. W skład zespołów przeprowadzających audyty BHP w Krakowie wchodzą Specjaliści BHP i PPOŻ oraz Inspektorzy Pracy, którzy zajmują się wyodrębnionymi obszarami.

Sela BHP - audyty BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Sela BHP - audyty BHP

Do czego jest potrzebny audyt?

Audyt pozwala ocenić obecną sytuację przedsiębiorstwa w zakresie BHP i PPOŻ, zwrócić uwagę na obszary wymagające poprawy i przygotować odpowiednie zalecenia. Odpowiednio skonstruowane w ten sposób wytyczny dotyczą działań, które są niezbędne do podjęcia, aby spełnić wymagane normy prawne i zwiększyć bezpieczeństwo w wielu obszarach funkcjonowania firmy.

Obszary istotne dla audytu

Całościowy audyt, który sprawdza ogólną kondycję przedsiębiorstwa pod kątem spełniania warunków BHP obejmuje między innymi takie obszary jak, :

  • zabezpieczenie techniczne urządzeń, maszyn i obiektów oraz zabezpieczenie organizacyjne przeprowadzanych prac,
  • znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy wśród pracowników i inne zachowania pracownicze,
  • skuteczność przygotowanego systemu ewakuacji,
  • występowanie szkodliwych czynników w danym środowisku pracy,
  • regularność i poprawność przeprowadzanych szkoleń BHP i przechowywanie dokumentacji dotyczącej BHP,
  • badanie wypadków przy pracy.

Oczywiście szczegółowy zakres audytu zawsze uzgadniamy wcześniej z klientem i dostosowujemy go do jego potrzeb, dlatego też mogą być Państwo pewni, że wybierając nasze usługi przeprowadzimy kompleksowy i spersonalizowany audyt BHP w Krakowie.

Sela BHP - audyty BHP
Sela BHP - audyty BHP

Niezbędne elementy do efektywnego audytu

Aby można było wykonać skuteczny audyt potrzebujemy przede wszystkim zaufania, które można okazać poprzez udostępnienie nam wszystkich koniecznych danych w obszarach, które analizujemy, w tym także zapewnienie dostępu do badanych pomieszczeń, czy maszyn.

Niezwykle istotna jest również obecność doświadczonych pracowników w danym obszarze i współpraca z nimi, aby móc dokładnie zbadać mechanizmy, jakie kierują daną firmą.

Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Wyniki audytu

Udostępniany przez nas raport z audytu przyjmuje oryginalną formę, gdyż oprócz opisu stanu BHP w firmie i opracowanych zaleceń zawiera także check listę obejmującą wymagane zmiany uszeregowane pod względem ważności. Poza tym oprócz głównych rekomendacji zawsze opracowujemy zalecenia w zakresie dodatkowych działań miękkich, które dopasowujemy w sposób indywidualny.

Audyt BHP Kraków nie kończy się w naszym przypadku jedynie wręczeniem raportu, ale spotykamy się wcześniej z zespołem reprezentującym firmę klienta i prezentujemy im opracowane przez nas rozwiązania.

Sela BHP - audyty BHP
Sela BHP - audyty BHP

Zalety profesjonalnie przeprowadzonego audytu

Po dobrze zorganizowanym audycie przedsiębiorca ma możliwość jasnego określenia, czy spełnia wszystkie wymogi prawne w zakresie BHP i PPOŻ. Wpłynie to na postrzeganie danej firmy jako atrakcyjnego pracodawcy, który wysoko ceni sobie bezpieczeństwo. Audyt BHP Kraków poprawia kulturę pracy, ogranicza ilość wypadków, pozwala wdrożyć stosowne optymalizacje, a nawet poprawić morale i efektywność pracowników.

Audyt - i co dalej?

Po wykonanym audycie możemy z wielką przyjemnością możemy nadal z Państwem współpracować, wspierając we wcielaniu rekomendacji w życie i motywując do odpowiedniego działania. Wszystko po to, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa i uczynić środowisko pracy przyjaznym dla pracowników. Zapraszamy zatem do profesjonalnego, długoterminowego wsparcia na zasadzie outsourcingu.
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Przewiń do góry