Audyt BHP Katowice

Audyty BHP w Katowicach i okolicach

Oferujemy profesjonalne wsparcie zakładom pracy z Katowic i okolic w zakresie audytów BHP. Nasi klienci cenią nas przede wszystkim na doświadczenie, rozległą wiedzę oraz ponadprzeciętną skrupulatność w wykrywaniu nieprawidłowości. Prowadzimy szczegółowe kontrole wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstw pod kątem zarządzania systemem bezpieczeństwa. Zajmujemy się zarówno analizą aspektów techniczno-organizacyjnych, jak i weryfikacją poprawności prowadzenia dokumentacji. Priorytetem naszego grona specjalistów jest wykrycie wszystkich wąskich gardeł, które obniżają poziom bezpieczeństwa i efektywność działalności danej organizacji. Działania audytowe każdorazowo wieńczy sporządzenie raportu, w którym wykaz nieprawidłowości uzupełniamy o propozycje rozwiązań.

Audyty BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Audyty BHP

Jakie są korzyści audytu BHP dla pracownika?

Audyt BHP jest wysoce efektywną metodą oceny systemu bezpieczeństwa w środowisku zatrudnienia. Ma kluczowe znaczenie z perspektywy przedsiębiorcy, przynosząc mu wiedzę na temat nieprawidłowości i rozwiązań służących ich niwelacji. Nie można pomijać istotnego skądinąd znaczenia rzetelnego audytu dla samych pracowników. Wdrożenie rekomendacji poaudytowych poprawia poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy. Minimalizuje zagrożenia i znacząco redukuje ryzyko wystąpienia wypadków. Praca w bezpiecznym środowisku wpływa na morale pracowników. Wzmacnia ich lojalność wobec pracodawcy i firmy, znajduje odzwierciedlenie w poprawie efektywności działań, a co za tym idzie – poprawia wskaźniki rentowności przedsiębiorstwa. Rzetelny audyt BHP w zakładzie pracy jest więc jednym z najważniejszych narzędzi budujących kulturę bezpieczeństwa w środowisku zatrudnienia.

Chcesz zapewnić swojemu zespołowi najwyższe standardy bezpieczeństwa w miejscu pracy? Przeprowadzimy szczegółowy audyt i pomożemy Ci wznieść BHP w Twojej firmie na najwyższy poziom!

Audyt dokumentacji pracowniczej

W zakresie usług audytowych mieści się szczegółowa kontrola dokumentacji pracowniczej. Obowiązkiem pracodawcy jest systematyczne prowadzenie akt osobowych. Audyt obejmuje nie tylko weryfikację dokumentacji dotyczących szkoleń: list obecności, protokołów ze szkoleń i egzaminów, terminów ważności szkoleń. Podczas kontroli ocenia się również poprawność wydawania skierowań lekarskich na badania okresowe. Audytor może zająć się też weryfikacją zapisów umowy z podmiotem świadczącym usługi medycyny pracy. Rzetelna kontrola pozwala wykryć nieprawidłowości w zakresie prowadzenia dokumentacji pracowniczej, wskazując pracodawcy obszary wymagające wdrożenia korekt lub uzupełnienia. Minimalizuje w ten sposób ryzyko dotkliwych kar w przypadku kontroli zewnętrznych instytucji, takich jak Państwowa Inspekcja Pracy.

Potrzebujesz wnikliwego audytu dokumentacji pracowniczej w swojej firmie? Z przyjemnością udzielimy Ci profesjonalnego wsparcia!

Audyty BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesują Cię usługi audytowe w innym mieście? Wykonujemy rzetelne audyty BHP w ramach współpracy z partnerami biznesowymi z całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Skup się na rozwoju firmy, a jej bezpieczeństwo pozostaw w naszych rękach!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top