Audyt BHP Częstochowa

Audyty BHP w Częstochowie i okolicach

Mamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu audytów BHP dla zakładów pracy działających w różnych segmentach rynkowych. Oferujemy przedsiębiorcom z Częstochowy lub z okolicznych miejscowości najwyższy standard obsługi w audycie całej organizacji bądź wybranego obszaru jej funkcjonowania. 

Nasz zespół składa się z grona specjalistów z wielu dziedzin: przedstawicieli służby BHP i ochrony ppoż., inżynierów, jak również ekspertów z zakresu prawa pracy czy ergonomii. Ich wysokie kompetencje są gwarancją rzetelności i zgodności usług audytowych z obowiązującą praktyką i rekomendacjami. Po zakończeniu audytu nasi specjaliści przedstawią Ci szczegółowy raport z wykazem stwierdzonych nieprawidłowości i zarekomendują działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Audyty BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Audyty BHP

Audyt BHP a kontrola BHP – czym się różnią?

Powszechną praktyką jest utożsamianie audytu BHP z kontrolą BHP. Warto jednak zaznaczyć, że mają one nie tylko odmienny charakter i cel, ale także są wykonywane przez inne podmioty. Kontrolę BHP prowadzą zewnętrzne organy, wśród których można wymienić choćby Państwową Inspekcję Pracy czy Sanepid. Stwierdzone przez nie nieprawidłowości wiążą się z ryzykiem sankcji karnych lub finansowych dla przedsiębiorcy. W odróżnieniu od kontroli BHP, audyt BHP nie powoduje żadnych konsekwencji. Należy go postrzegać jako wsparcie pracodawcy w poprawie systemu bezpieczeństwa w miejscu zatrudnienia. Pozwala wykryć wąskie gardła i podjąć czynności korygujące i naprawcze, które zminimalizują ryzyko niepożądanych zdarzeń oraz zapobiegną potencjalnym stratom czy sankcjom.

Skorzystaj z naszych profesjonalnych usług audytowych, popraw stan bezpieczeństwa w swojej firmie i przygotuj ją odpowiednio do kontroli zewnętrznych instytucji!

Audyt bezpieczeństwa pożarowego w firmie

Audyt bezpieczeństwa pożarowego prowadzą wykwalifikowani inspektorzy pożarnictwa. Polega on na badaniu stanu techniczno-budowlanego oraz parku maszynowego obiektu. Celem podejmowanych w jego obrębie działań jest ocena przygotowania zakładu pracy na wystąpienie zagrożenia pożarowego. Uwaga audytora koncentruje się na weryfikacji obowiązujących w danej organizacji procedur postępowania podczas pożaru. Szczegółowej analizie poddaje się aktualność dokumentacji np. Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego, termin przeglądów urządzeń wpływających na stan bezpieczeństwa (np. gaśnic). Podczas działań audytowych ocenie podlega również stopień przygotowania obiektu do działań ratunkowo-gaśniczych. W tym celu sprawdza się drogi pożarowe, a także rozmieszczenie znaków bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej w budynku.

Zastanawiasz się, czy stan bezpieczeństwa pożarowego w Twojej firmie spełnia wszystkie wymogi? Odpowiemy na to pytanie po wnikliwym audycie!

Audyty BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesują Cię usługi audytowe w innym mieście? Wykonujemy rzetelne audyty BHP w ramach współpracy z partnerami biznesowymi z całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Skup się na rozwoju firmy, a jej bezpieczeństwo pozostaw w naszych rękach!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top