Audyt BHP Bielsko-Biała

Audyty BHP w Bielsku-Białej i okolicach

Wspieramy firmy w budowaniu kultury bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Oferujemy przedsiębiorcom z Bielska-Białej i okolicznych miejscowości usługę kompleksowego audytu BHP. Nasi eksperci mogą wykonać kontrolę w ramach jednorazowego zlecenia bądź prowadzić systematyczne działania audytowe w zakresie stałej obsługi. Po finalizacji procedur kontrolnych sporządzają szczegółowy raport z opisem stwierdzonych uchybień i proponowanymi rozwiązaniami. Potrzebujesz obiektywnej i wnikliwej analizy konkretnego obszaru Twojej organizacji czy zależy Ci na rzetelnym badaniu zgodności stanu BHP i ochrony ppoż. na wszystkich płaszczyznach? Zaproponujemy Ci rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb!
Audyty BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!
Audyty BHP

W jakim celu przeprowadza się audyt BHP?

Zgodnie z obowiązującą literą polskiego prawa prawodawca ponosi pełną odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy. Jest więc zobligowany do zapewnienia personelowi właściwych warunków zatrudnienia. Uchybienie tym obowiązkom jest zagrożone sankcjami prawnymi i finansowymi. Chcąc ich uniknąć, warto przeprowadzać systematyczne audyty BHP. Wnikliwa kontrola pozwala sprawdzić stan bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, a także ocenić zgodność między obowiązującymi przepisami a ich przestrzeganiem. Audyt może dotyczyć zarówno całej organizacji, jak i przybrać bardziej wybiórczą postać – audytu wybranego obszaru działalności. W każdym przypadku jest jednak informacją zwrotną dla pracodawcy na temat luk w systemie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Pełni nie tylko rolę diagnostyczną, ale też interwencyjną, umożliwiając projektowanie działań naprawczych. Służy minimalizacji ryzyka niepożądanych zdarzeń, a także zapobiega przerwom w ciągłości pracy, które mogą generować wysokie koszty.

Skorzystaj z naszych profesjonalnych usług audytowych i dowiedz się wszystkiego na temat stanu bezpieczeństwa Twojego zakładu pracy!

Organizacja systemu pierwszej pomocy jako obszar audytu BHP

Jednym z wielu obszarów audytu w zakładzie pracy jest organizacja systemu pierwszej pomocy. W tym przypadku specjalista ocenia przygotowanie systemu reagowania na wystąpienie potencjalnych zagrożeń dla zdrowia i życia ludzi. Działania audytowe polegają na sprawdzeniu infrastruktury firmy oraz jej zaopatrzenia w elementy, takie jak apteczka pierwszej pomocy. Audytor weryfikuje zgodność jej składu z rekomendacjami współpracującego z firmą lekarza medycyny pracy. Przeprowadza także ocenę przygotowania personelu na wystąpienie sytuacji zagrożenia. Szczególna uwaga koncentruje się zwłaszcza na przeszkoleniu pracowników wyznaczonych w danej firmie do prowadzenia ewakuacji lub udzielania pomocy przedmedycznej.

Chcesz ocenić przygotowanie systemu pierwszej pomocy w swojej firmie? Zapewnimy Ci wsparcie ekspertów w swojej dziedzinie!

Audyty BHP
Zainteresowany?Wyślij formularz darmowej wyceny!

Działamy w całej Polsce - sprawdź szczegóły

Interesują Cię usługi audytowe w innym mieście? Wykonujemy rzetelne audyty BHP w ramach współpracy z partnerami biznesowymi z całej Polski! Sprawdź mapkę i wybierz dogodną lokalizację!

| Skup się na rozwoju firmy, a jej bezpieczeństwo pozostaw w naszych rękach!

Sela BHP - mapa Polski
Doskonała
Na podstawie 27 opinii
Grzegorz Sadza
Grzegorz Sadza
09/01/2023
Szukałem firmy, która faktycznie pomoże mi zrealizować zakładane cele, bo dotychczasowe doświadczenie ze służbą BHP było negatywne. Krótko, załatwiali papierki, ale nic dla pracowników się nie zmieniało. Wątpliwości jak zawsze. Początki współpracy z firmą Sela były optymistyczne. Nie zawsze rozumieli moje standardy, jednak otwartość na zrozumienie i faktyczne umiejętności operacyjne inspektorów Sela, pozwoliły nam na wdrożenie potrzebnych zmian, które rzeczywiście poprawiły warunki pracy i pozwoliły spełnić wymagania prawne. Współpraca z nową firmą to zawsze niewiadoma i obawy, ale i także szansa na lepsze. Jeśli obawiasz się, jak i ja przed, to wiedz, że z Selą możesz tylko wygrać!
Edyta Zajkowska
Edyta Zajkowska
17/07/2022
Szkolenie z pierwszej pomocy i ppoż- rewelacja. Teoria wyłożona bez przynudzania, a ćwiczenia- to była wisienka na torcie. Krzychu, Stasiu -świetna robota panowie. Dziękujemy. Firma ZED.
Kattemarin Cratibis
Kattemarin Cratibis
04/07/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo ciekawe, zróżnicowane zajęcia
Justyna Łogwiniuk
Justyna Łogwiniuk
04/07/2022
Super szkolenie, dużo przydatnej wiedzy!
Dawid Lorenz
Dawid Lorenz
13/04/2022
Współpracę z firmą Sela nawiązałem w roku 2020, krótko po ogłoszeniu pandemii covid. Człowiek obsługujący wcześniej tematy BHP/PPOŻ w mojej firmie uznał, że w związku z covid nie muszę robić w firmie nic szczególnego. Właściwie to olał temat. Poczułem, że coś tu nie gra i poprosiłem o wsparcie Selę. Błyskawicznie zorganizowany audyt BHP/PPOŻ/covid w siedzibie firmy wykazał, że nie tylko powinienem wdrożyć szereg zmian w związku z obostrzeniami covid, ale także w samej dokumentacji BHP/PPOŻ istniało kilka "niedociągnięć", że tak to delikatnie wyrażę. Podjąłem zatem decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Selą. Od tamtego czasu pełną dokumentację BHP/PPOŻ mam z pedantyczną wręcz precyzją poukładaną i regularnie uzupełnianą w dedykowanym segregatorze, szkolenia obowiązkowe i okresowe BHP ogarnięte na jeden mail/telefon, a o tym, że kończy mi się data przeglądu gaśnicy dowiedziałem się od specjalisty PPOŻ z Seli, który któregoś dnia zadzwonił do mnie z pytaniem kiedy może przyjechać i to załatwić. I tak powinno być w każdym banku! Krótko mówiąc - polecam. :)
Karolina Przytuła
Karolina Przytuła
11/04/2022
Bardzo dobra i profesjonalna obsługa!
Z naszego doświadczenia skorzystało już wiele przedsiębiorstw:
Buduj kulturę bezpieczeństwa w swojej firmie pod czujnym okiem naszych ekspertów!
Zainteresowany współpracą?
Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami
Sela BHP - logo kolor czarny napis
Sela Sp. z o.o.
Szybki kontakt
Zadzwoń
+48 509 127 746
Zadzwoń
Scroll to Top